Bany v 7.5: kteří šampióni by neměli projít přes výběr šampiónů?

0

Poslední patch je ještě teplý, přesto hráči hodně zareagovali na jednotlivé úpravy šampiónů jako například oslabení Corkiko. Vzhledem k tomu, že se šampióni na vrcholu mety vyměnili, bylo by na čase podívat se na ty, kteří jsou momentálně nejvíce schopni ovlivnit hru.

Nejvíce zakazovaní šampióni (2. března – 9. března)

369

Nenechme se ale zmást dlouhodobějšími statistikami. Vzhledem k tomu, že se prolínalo období před a po zavedení patche 7.5. Na denním grafu níže, můžete vidět, že LeBlanka po zásadních nerfech rapidně klesla a naopak se zvedli staří známí Graves a Katarina.

370

Musíte zabanovat!
Graves

Graves stále zaujímá top pozici v banech napříč celým světem. Je to hlavně proto, že byly zavedena malá oslabení na Rengarovi a Kha’zixovi.

Graves je jako prvním banovaným šampiónem z dobrého důvodu. Zatímco má velmi limitovanou kontrolu nad ganky, jeho obrovský damage dokáže counterovat ganky a pomáhat linkám a zbavit se tak otravných nepřátel.

Graves čistí džungli velice rychle, prakticky bez ztráty HP, a pokud se nedej bože setká s jiným džunglerem 1v1, nemá problém se jej zbavit. Pokud Gravese zahlédnete na jedné straně mapy, můžete počítat s tím, že pokud jste v půlce vaší džungle, bude on na jejím konci. Graves je opravdu nepříjemný nepřítel hlavně pro džunglera.

graves03

Jayce

Když ho srovnáme s předchozími aktualizacemi, nebyl zas tolik banován. Nicméně to neznamená, že není nebezpečný. Hlavně jej taky začali hrát na LCS, což směřuje k tomu, že jej budou brát i na SoloQ.

Když LeBlanc a ostatní šampióni dostali nerf, naskytla se příležitost zabanovat Jayce, aby vás neotravoval na mid nebo top lince.

Jednoduše řečeno, Jayce ovládá a šikanuje většinu šampiónů na lince. Jeho pohyblivost a burst damage jsou smrtící. Jeho dostřel a poke damage v kombinaci s kladivem zatlačí jednoduše šampióna pod věž a znemožní mu farmit. Pak se stává lehkým cílem pro přepady džunglerů.

jayce_1

Přemýšlel bych o zabanování!
Katarina

Katarina je velice populární šampión. Nejdříve to vypadalo, že po přepracování bude daleko těžší, nicméně opak je pravdou. I když vám nejde, stále děláte obrovský damage do nepřátel.

Když srovnáme Katarinu před reworkem a po něm, nová Katarina je daleko lepší na lince a má obrovský potenciál na kill hned na druhém levelu, pokud své dýky použije správně.

katarina_4

Kha’zix

Kha’zix ztratil část své síly po nerfech v aktualizaci 7.2, nicméně je stále velice silný džungler.

Stejně jako ostatní top džungleři, Kha’zix čistí kempy velice rychle a efektivně.

Kha’zix se cítí mnohem bezpečněji (zrušili vision wardy) než dříve, protože je pro něj jednodušší pohybovat se v teamfightech a najít si ten správný cíl. Díky tomu, že není zpozorován, muže si v klidu najít carry šampióna a roztrhat ho na cucky. Je také schopen své cíle zpomalit o 80 %, zkuste mu pak utéct.

khazix_2

Na vzestupu
Talon

Talonovo předělání nepřineslo příliš pozitivní ohlas. Většina hráčů ho brala za příliš slabého, než aby přežil fázi na lince proti jinému carry šampiónovi.

Nicméně v kombinaci s bufy a vybavením se dostane brzo zpátky do sedla a ukáže, že je velice silným šampiónem na top nebo mid lince.

talon_splash_0

Quinn

Quinn není momentálně v tabulce banovaných šampiónů, nicméně je to kráska, které byste měli věnovat pozornost.

Byla na vrcholu žebříčku s největším WinRate a taky nejmenší úmrtností. To z ní dělá neuvěřitelně nebezpečného protivníka.

quinn_2

Bany v 7.5: kteří šampióni by neměli projít přes výběr šampiónů?
Ohodnoťte tento článek!
3.75 (75%) 4 hlas/ů