10 základních chyb při hraní League of Legends

  2
  10 zakladních chyb

  „Sakra, já hraju furt s takovýma trollama. Samej feeder, to se nedá vydržet. Proč mám takovou smůlu?!“ Podobný kontext si nejspíše říká většina naštvaných hráčů. V tomto článku bych rád shrnul deset největších chyb při hraní League of Legends.

  league-of-legends-champions1. Pozitivní přístup– čím více se vztekáte a nadáváte, tím více tím trpí vaše hra. Když se před bitvou podíváte na nějaké LoLstats a zjistíte, jak jste na tom špatně, začnete se stresovat, ještě než boj začne. Nezapomeňte, pozitivní přístup je důležitý.

  league-of-legends-fun-memes-compilation

  2. Výběr šampióna– Nenechte se zviklat týmem, nevybírejte si hrdiny, které nemáte nacvičené nebo které jste nikdy nehráli. Mnohokrát se v chatu objeví, „Yasuo is Free, take him“. Vy ho vezmete, a pokud jej neumíte, dopadnete špatně, protože se vám nebudou dařit comba, které Yasuo potřebuje, aby byl dobrý. Pokud si ale vezmete šampióna, kterého máte v ruce, bude daleko jednodušší obstát i proti lepšímu soupeři.

  new-champ-select-14

  3. Výběr pozic – Neměňte nikdy posty, na kterých hrajete. Jak šampióni, tak i posty na mapě mají velký vliv na hru a dokážou velmi jednoduše ovlivnit hru. I pozici si musíte nacvičit, pohyby a styl hraní. Pokud hrajete stejné pozice, objevují se proti vám zpravidla stejní šampióni, tím pádem víte, co si proti nim můžete dovolit a co na ně platí.

  position-assignment

  4. Znalost šampiónů– Není nic horšího, než nastartovat hodnocenou bitvu a zjistit, že proti sobě máte šampióna, kterého jste vlastně ani nikdy neviděli. Není nic jednoduššího, ani ostudného, pustit hru proti počítačům nebo si zapnout nový testovací režim. Kouknout na šampióna a pak si ho otestovat například na normální hře. Nic vás to nestojí, jen trochu času a naopak vám to potom pomůže při SoloQ nebo Flexi game.

  league-of-legends-game-lol-pool-party-fun

  5. Rozdíly SoloQ / Flexi– Mnohokrát jsem ve hře natrefil na hráče, kteří pustí ranked Flexi a vezmou si šampiona, kterého nehráli strašně dlouho. Potom když se nahraje hra, řeknou rovnou do chatu, že šampióna testují. Když se jich zeptáte na to, proč to dělají na rankedu, odpoví „však je to Flex, no a co?“.

  Riot zavedl dva typy rankedů, nicméně oznámil, že odměny budou za oba. Jaké, to nikdo neví, a když chcete tahat oba dva účty minimálně do GOLD ligy, může vás to stát spoustu nervů. Proto pokud už hrajete Flex, je dobré ho nepodceňovat a nejlépe si do něj sehnat minimálně dva kamarády, na které se můžete spolehnout.

  solo-duo

  6. Pojď na DuoQ – Nejvíce užiteční jsou kamarádi, které náhodně potkáte v bitvách. Zahrají úžasně celou bitvu, podrtí a vyhrají ji skoro sami. To, že na lince proti sobě měli slabého hráče, který jim vítězství daroval, to už nevidíte. Pošlete mu nabídku přátelství a dáte si hned další DuoQ. Ejhle, kámoš si stěžuje, že máte nanic supporta, nebo džunglera, ale to, že má po pěti minutách 0 : 5 : 0 není vina supporta ani džunglera. Ba ani vás, nicméně klučinovi to prostě nejde. Vy jej vezmete podruhé a on začne sprostě nadávat v chatu. Vezmete jej potřetí a jde po pěti minutách AFK nebo vám dokonce leave placementy. Věřte tomu, že náhodné lidi není dobré brát na DuoQ. Vždy na to dříve nebo později doplatíte.

  soloduoqueue

  7. Odkrytá mapa – Kontrola mapy dokáže mít neuvěřitelnou moc. Pokud dokážete vidět nepřátelské šampiony, máte neuvěřitelnou výhodu překvapení. Proto je dobré používat wardy. Je potřeba si uvědomit, že wardy nejsou prioritou jen pro supporty, ale pro kohokoliv. Kdokoliv může koupit wardu a pomoci s kontrolou prostoru na mapě. Kolikrát je jednodušší pro ADCarry koupit wardu za 75 goldů. Protože pro něj jsou to dva creepové. Důležité je mít kontrolu nad celou mapou, proto když už někam jdu, tak tam ten trinked hodím, abychom aspoň chvíli viděli, co se v daném místě děje. S tím přichází i kontrola objektů na mapě. Jako jsou buffy, draci, nebo baron Nashorn. Chytré pokládání ward je taky velice důležité. A odkrývání nepřátelských ward jak by smet. Když vyhrávám, pokládám wardy do nepřátelské džungle. Když prohrávám, pokrývám si svou džungli a soustředím se na objekty. Hlavně Barona a Draka, zvláště pokud mám v týmu šampiona, který dokáže na dálku barona ukradnout. Zkrátka Nepodceňujte wardy!

  b4e236c3391f3d2a35f9769af8585732

  8. FaceChecking – Jé tohle je ale krásné roští, kouknu se do něj. Bum! Prásk! A jsem mrtvý. To je zase tým, vůbec mi nepomohl. Facecheckování znamená, vlézt někam kde nevidíte. To neplatí jen pro to, vejít někam protože mám někam namířeno, ale i umístění wardy vás donutí přijít natolik blízko, aby vás nepřátelský zabiják vykuchal zaživa. Pokud stojí ve křoví, ke kterému se blížíte, má dost času promyslet si co udělá, a v jeho karty hraje moment překvapení. Proto přemýšlejte, než někam vstoupíte, než něco uděláte, nebo kudy jdete do svého cíle.

  shen-in-bushes-1024x610

  9. eSport – Dle mého občas obrovská bolest, která ovlivňuje public. Na eSportu jako takovém není nic špatného, spíš naopak, tím že na něj koukáte, se můžete spoustě věcí přiučit, můžete odhalit mechaniky, které by vás ani nenapadly. Problém není v eSportu jako takovém, ale v šampionech, kteří se tam berou. Ne všichni se totiž hodí do SoloQ. Samozřejmě styl hraní v eSportu se liší od klasické hry. Daleko více se farmí, bitvy nekončí 35 ku 44 ale 10 5 a podobně. Tým daleko více spolupracuje, proto i jinak vypadají team fighty. Nestává se, že když jdete bojovat, že by vás v tom tým nechal, proto je dobré zvážit, jestli má cenu brát daného šampióna do boje, jestli bude opravdu tak užitečný. Samozřejmě, ti šampióni, kteří se tam hrají, jsou dobří, špička na svém postu.

  fnatic-league-of-legends-challenger-team

  10. Konec hry – Kolikrát se stává, že hra je vyhraná již ve 25 minutě. Nicméně skončí až ve čtyřicáté minutě. Proč? Protože hráči prostě neumí využít výhody a hru prostě dokončit. Kolikrát si se soupeři hrají, zabíjejí je stále dokola, jako by čekali na to, až si soupeř dokončí build a smaže rozdíly. Když běží čtyřicátá minuta a vy prohrajete TeamFight je dost času na to hru ukončit, proto neváhejte a pokud máte možnost, snažte se hru dokončit co nejdříve. Vím, že velká motivace jsou i truhly, a že super staty jsou kolikrát pěknější než vyhraná hra. Ale s vyhranou hrou se vám zvedá ELO, MMR a jedno s druhým. Proto jděte rovnou za Nexusem.

  sexy-caitlyn-cosplay-s1280x853-449466

  10 základních chyb při hraní League of Legends
  Ohodnoťte tento článek!
  4.38 (87.59%) 29 hlas/ů

  2 KOMENTÁŘŮ

  Comments are closed.