10 nejlepších LoL šampiónů pro začátečníky

0
10 nejlepších šampiónů

Mnoho hráčů přemýšlí, co hrát, aby se jim dařilo co nejlépe potahat svou hru a vytáhnout své hodnocení “ELO” co nejvýše. Jednak hry na vyšších úrovních jsou zpravidla kvalitnější a od Gold ligy je jako odměna za sezónu vítězný skin. Proto jsem se rozhodl ukázat vám 10 nejjednodušších League of Legends šampionů pro začátečníky.

1.) Ekko (TOP, MID)

Šampion na top linku. Jakožto zabijácký šampion dokáže jednoduše farmit díky svému Q, dávat poke damage a velice jednoduše zmrazovat nepřátele. Zvládá se teleportovat skrz bojiště a totálně zmást nepřátele. Jakožto AP šampion uděluje neskutečné poškození a díky časovým posunům dokáže přežít a zmást nepřítele.

2.) Maokai (TOP, Džungle)

Další šampion na top linku je Maokai. Mao je hodně drsný tank s velmi slušnou mobilitou. Dokáže efektivně pokovat šampiony díky svému Ečku a podporovat svá carry. Hodně se vyplatí pohybovat se s Carry šampiony a pokud je na TOP lince, otravovat občas MID.

maokai_base_final

3.) Ahri (MID)

Velmi populární šampion na MID lane linku. Tahle anime kráska má sice na Q skill shoty (zacílené kouzlo neletí na nepřítele kterého zacílíte, ale na kurzor), nicméně má Taunt (hodí na nepřátele srdíčka a naláká ho k sobě) a obvyklé kombo E+Q, které na nízkých levelech dokáže hodně potrápit nepřátele. Její ultimátka vyniká obrovskou mobilitou, takže se pomocí několika skoků dokážete dostat z nepříjemných situací.

4.) Morgana (Support,MID)

Další potenciální MID šampion je Morgana. Její skilly dokážou velice snadno vyfarmit celou vlnu malých příšerek a zároveň efektivně otravovat nepřítele. Její Q je velice nepříjemná imobilita a když s ní někoho trefíte v teamfigtu, je zpravidla mrtvý. Plošný stun pomoci ultimátky a velice efektivní štít jsou taky velmi užitečné ability. Štít jde zároveň možno sesílat na spolubojovníky. Díky tomu a Q je i vynikající support.

morgana_0

5.) Graves (TOP, ADC, Džungle)

Graves byl ještě před rokem hraný skoro výhradně jako ADCarry, to znamená dolní linka. Díky Q granátu, W kouřovému granátu a E skoku je nyní skvělý v džungli. Hlavně díky obrovské damage které dává. Je pravda že musí dojít celkem blízko ke svému cíli, ale kouřová clona a skok mu to značně usnadňují. Pokud zvládnete hrát Gravese v džungli, je scela jisté, že vaše poškození, které udělíte nepřátelům, bude naprosto devastující.

6.) Vi (Džungle)

Další skvělý a jednoduchý džungler je Vi. Díky skillům má velký potenciál v přepadání linek. Její ulti se prostě nedá uniknout. Má velice slušnou damage, takže ani v čištění kempů se neztratí. Svými skilly dokáže rozbít většinu šampiónů. Skvělá volba do džungle. Pokud ji vyzkoušíte, tak, aniž by jste se ji museli nějak učit, jste schopni udělat v nepřátelském týmu pěknou paseku.

7.) Caitlyn (ADC)

Co má AD Carry za úkol? Přece střílet. Caitlyn, se svým nejdelším dostřelem na klasickém útoku, se řadí mezi top AD Carry. Díky pastím si může pojistit houštiny kolem dokola, aby ji nepřekvapili nepřátelští šampioni. Díky svému E, pomocí kterého vystřelí síť a odskočí dozadu, je schopna utíkat nepřátelům, ale taky je pronásledovat, nebo dokonce přeskakovat překážky. Díky její ultimátce zamíří a odpráskne kohokoli, kdo chce utéct. Prostě stačí jen střílet.

8.) Lucian (ADC)

Torchu jiné ADCarry než Caitlyn. Nemá takový dostřel jako Caitlyn, nicméně díky pasivce dokáže mít slušný burst damage. Zmačknete Q a potom ještě vystřelíte dvakrát. Pokud vám teče do bot, jste schopni s ultimátkou slušně potrápit nepřátele, nebo prostě jen vyčistit velké množství creepů na lince. Mně osobně se například díky Lucianově ultimátce podařilo vyžrat nespočetněkrát nepřátelům barona. Nutno říci, že v late game používám ulti buď na farmení linky, nebo vystrašení nepřátel. V boji raději střílím a využívám pasivku.

9.) Braum (Support)

Když nevíte co dál, vezměte si velkého vousáče a postavte před něj kus zdi. Braum je jeden z nejvíce odolných šampiónů ve hře. Dá se hrát jen jako support, jelikož nemá prakticky damage. Na druhou stranu dokáže zpomalit nepřátele a velice efektivně ochránit spojence. Hlavně své AD Carry. To je jeho smysl života. Není na světě lepší pocit než pomoci pekelného štítu zastavit raketu letící na vašeho carry šampiona.

10.) Leona (Support)

Support s velkým množstvím stunů, který dokáže skočit na nepřítele a zamezit mu v pohybu. Sice jeho ultimátka a skilly musí být přesně zacíleny a použity v pravou chvíli, ale je nedocenitelným bojovníkem v teamových soubojích. Dokáže paralyzovat celý nepřátelský tým a ještě se jim vysmát. Skvěle odolný hrdina, který přinese svému AD Carry spousty nepřátelských zářezů.

Ať už si vyberete kteréhokoli šampióna, obecně platí, že se dá potahat s takovým šampionem, s kterým to umíte lépe než ostatní hráči na vaší úrovni. Hlavně důležité je hrát a zase hrát. Pokud nebudete při každé příležitosti ve hře, nemáte šanci se nahoru vyškrábat. Věřte, že pokud taháte vy, prohrajete. Pokud hrajete houby, potahá vás tým. Zákon schválnosti.

Jak se vám líbil tento výběr 10 nejlepších LoL šampiónů pro začátečníky?

10 nejlepších LoL šampiónů pro začátečníky
Ohodnoťte tento článek!
3.73 (74.55%) 11 hlas/ů