10 důvodů, proč právě LoL je tou nejlepší MOBA hrou!

0

Připravil jsem si pro vás deset důvodů, proč právě League of Legends má v oblibě tolik lidí. Chcete vědět, proč má tahle hra každý měsíc více než 100 milionů aktivních hráčů? Koukněte se na následující řádky.

league-of-legends-champions

  1. Načasování: První z MOBA her s obstojnou grafikou, která přišla jako realizace skvělého nápadu DotA. DotA byla modifikace pro Warcraft 3, která změnila svět videoher. Pamatuji si, jak LoLko vyšlo a udělal jsem si svůj level 30. Bylo to něco jiného, nového, a když přišlo zemětřesení v podobě DOTA 2, hře to skoro nijak neublížilo.
  2. Jednoduchost: Hra není příliš složitá na pochopení. Ano, základní principy pochopíte jednoduše. Bohužel, abyste hru uměli hrát, musíte znát aspoň přibližně všechny šampióny, abyste proti nim dokázali hrát. Nejde jen o to znát toho svého. Nicméně tahle rozmanitost určitě napomáhá atraktivitě hry.
  3. Ranked systém: Člověk je soutěživý tvor, chce být lepší než ti ostatní. Proto šplhání po imaginárním žebříku vždy bude motivací. Hra dokáže oslovit lidi s ambicí dostat se někam výš a zlepšovat se. Popravdě si nejsem jist rozdíly mezi Silver a Platinum ligou. Řekl bych, že rozdíl je hlavně v množstvím odehraných her.
  4. Herní systém: Hra se hraje systémem 5v5, popřípadě 3v3, kdy se prosti sobě může zabavit 5 až 10 hráčů, u speciálních módů i 12 (6v6). Zahrát si proti jiným lidem je vždy bezva, a když vám prakticky o nic nejde, hraje se kolikrát lépe než v ranked hrách.
  5. QWER systém: Univerzální systém ovládání šampiónů, smart cast a teleport zdarma. I takové drobnosti dokážou potěšit. Zvláště nové hráče, kteří přijdou z jiné hry a zjistí, že ovládání je prakticky stejné.
  6. Proměnlivá META: To, že jsou neustále obměňováni a upravováni šampióni v různých aktualizacích, není problém toho, že by Riot dělal chyby. Je to hlavně proto, aby slabí šampióni, kteří se momentálně moc nehrají, se dostali na výsluní a byli více používaní. Naopak silné šampióny Riot opatrně oslabuje, dokud je výrazně nepřeskočí jiný šampión na stejné pozici.
  7. Sezónní aktualizace: Prakticky každou sezónu, jednou ročně, se ve hře mění několik zásadních věcí. Ať už jsou to změny na mapě, nebo vybavení pro šampióny, vždy jde o něco zásadního, aby se nějakým způsobem změnil gameplay hry.
  8. Propagace: Hra si děla reklamu opravdu skvěle. Spousta kvalitních streamerů, propracovaná videa, upoutávky na nové šampióny nebo jen krátké filmečky, které lákají a lákají.
  9. eSport: Do propagace patří samozřejmě i eSport. Skvěle zpracované prostředí, kde se točí milióny dolarů s hvězdami, které berou více peněz, než si dokážeme představit. Hvězdy, které dělají reklamu svému týmu, sobě a taky této hře. Na podzim přijde opět šampionát, který svou monstrózností nikdy nezahanbí pověst hry.
  10. Free to play: Hra je zdarma. To je sice pravda, ale jen málo lidí nepropadlo nějakému tomu čarokrásnému skinu, který se objeví na vašeho oblíbeného šampióna. Za pár dní, týdnů nebo měsíců, vyjde nový skin na vašeho nového oblíbeného šampióna. Protože, i když si můžete vybrat pozici, kde byste rádi hráli, vždy jsou ty pozice dvě, takže nebudete stále moci hrát jen toho samého hrdinu. Tahle mašina na peníze funguje, i když je vlastně zdarma.

maxresdefault-6

Je to samozřejmě můj pohled na věc, těch důvodů může a určitě je daleko více. Hlavním je pozitivní přístup Riotu, který když už něco dělá, snaží se to dělat pořádně. A to je to důležité.

 

10 důvodů, proč právě LoL je tou nejlepší MOBA hrou!
Ohodnoťte tento článek!
3.15 (63.08%) 13 hlas/ů