Vznikla úplně nová Hearthstone sekce pod týmem Gunrunners

0
Gunrunners

Po MČR nastala v České Republice velké migrace hráčů mezi týmy. Jednalo se především o hry CS:GO, League of Legends a Hearthstone.

Před Vánoci roku 2016 se ozval majiteli týmu Gunrunners bývalý hráč týmu UNIVERSE. Po rozpadu jejich sekce hledal nové angažmá a Gunrunners karetní sekce chyběla. Majitel týmu poměrně rychle souhlasil a dal mu volnou ruku. Začala sháňka po nejlepším „materiálu“, který český trh hráčů nabízel. V předchozím roce byly velké přesuny v týmu eSuby, proto nový kapitán sáhl právě tam. Rychle se dohodly podmínky pro příchod hráčů Swisskinga a Sychryho. Sekci doplnil ještě, Sh4d0whun73r, hAuz a Kapr také z UNIVERSE.

Jaké jsou plány pro sezónu 2017 a očekávání od týmu, jsme se zeptali kapitána sekce.

Věříš, že dokážete konkurovat scéně v Čechách nebo v Evropě?

Složil jsem poměrně silnou sekci z hráčů, kteří mají velké zkušenosti, takže spoléhám, že se každý dokáže připravit na turnaje a když dáme hlavy dohromady, tak určitě něco zahrajeme.

Co máš v plánu se svým týmem pro novou sezónu?

Rozhodně chci, aby kluci hráli dlouhodobější turnaje jako FUJITSU ligu nebo Playzone cupy o body. Dál zkoušet jednorázové kvalifikace na prizepool turnaje. Za vrchol sezóny budu považovat výjezd alespoň na dva DreamHacky (Švédsko a Valencie) a v ideálním případě účast alespoň jednoho z nás na MČR.

Předpokládáš kolektivní přípravu nebo necháš všemu volný průběh?

Byl bych samozřejmě rád, kdybychom se nějak pravidelně připravovali, ale v současnosti nás nečeká žádná větší akce, takže si sdělujeme poznatky a decklisty a individuálně je zkoušíme.

Máte nějaký systém odměn v týmu, případně jak oceňujete aktivitu hráčů?

Samozřejmě máme v týmu poměrně kvalitní hráče, takže úplně za nic u nás nejsou, ale naše podmínky zveřejňovat nebudu.

Kde vás v nejbližší době uvidíme?

Čekáme na oznámení data konání dalších Y-Games někdy v dubnu, takže tam se rozhodně vydáme. Během února se bude konat taky první offline FUJITSU liga, tak doufám, že se tam alespoň někdo z nás objeví. Pak už asi jen na Dreamhacku ve Švédsku a Španělsku.

Budeme dál sledovat hráčské přestupy a co nejdříve o nich informovat. Scéna není rozhodně stabilní a po každém větším turnaji se dočkáme nových přesunů.

Ohodnoťte tento článek!