Kazakus

0

Od nástupu expanze MSOG uběhly dvě sezóny. Bylo tedy dost času jak na ladder, tak na turnaje. V chatech streamerů se často objevuje dotaz – „ jaká je podle tebe nejsilnější karta expanze?“

Moje odpověď bude asi stejná jako odpovědi jiných profesionálů. Obracečka her Kazakus. Pokud jste ve hře nováčci, přiblížíme si trochu její abilitu.

Kazakus je 3/3 karta za 4 many s battlecry efektem, který říká: objev kouzlo za 1, 5 nebo 10 many, které se bude sestávat ze dvou různých efektů. Právě tato možnost volby dělá Kazaka tak univerzálním, že je silný v každém match-upu. Podmínkou použití této karty je, že váš deck nesmí obsahovat žádnou kartu dvakrát. Díky tomu existují 3 hratelné reno decky. Warlock, Priest a Mage.

kazakus_card

Rozebereme si jednotlivé match-upy podle druhu decku soupeře

Všechny asi zajímá jeho použitelnost proti slaboduchým deckům jako je například Pirate warrior. Právě v této hře je Kazakus velmi zásadní karta. Taktika vaší hry je přežít do 4. Kola, zahrát Kazaka a stabilizovat hru. Proto budete hledat 5-mana spell, který má neskutečný efekt. Ideální kombinace je: dej za 4 do všech minionů (board clear) a dej si 7 armor. V tuhle chvíli vyčistíte celou soupeřovu agresi, díky armoru jste mimo soupeřův lethal a příští kolo máte Reno Jacksona.

Těžší spekulace je proti midrange deckům.

Jejich výhoda je v tom, že mají agresivní start a většinou končí hru silným kombem nebo silným boardem. Oboje znamená, že hledáte boardclear, ale otázka je, jestli ten dřívější v pátém kole nebo finální obrat hry v kole desátém. Není na ostudu, že se spletete, protože vybrat správně zatím nedokáže přesně nikdo. Ovšem je jasné, že ke clearu hledáte jednoznačně re-summon vašich minionů, kteří tuto hru zemřeli, protože se okamžitě vracíte do hry se silným stolem.

Poslední verze je mirror controlních decků.

Jedná se o hru, kde jediná chyba znamená často prohru, protože se počítá každá karta a život. V takovéto hře se vyplatí počkat si na combo: Brann s Kazakem. Můžete si pohodlně sestavit dvě kombinace 10-cost spellů, kdy jeden uděláte kompletní boardclear (polymorph všech minionů a dej za 6 do všech vzniklých ovcí) a k tomu comeback na board a naplnění ruky v případném fatigue (ressumon 3 minions a get 3 random deamons). Samotný Kazak hru sice nevyhraje, ale s trochou skillu a štěstí vás k výhře alespoň přiblíží.

Pokud jste dosud žádný reno deck nezkusili, rozhodně doporučuji na ladder climb i turnaje. Také tím vylepšíte metu a nebude se hrát tolik aggro.

Ohodnoťte tento článek!