Hearthstone: změny v rankedech už od března

0

Systém ranků a každoměsíčních sezón v Hearthstonu sice funguje, ale pro řadu hráčů se tak hlavně na začátku měsíce stávají rankedy takřka nehratelnými. Hráči z nejvyšších ranků se všemi kartami totiž začínají na stejné úrovni jako nováčci nebo free-to-play hráči.

Všechno to hezky popsal Ben Brode v níže přiloženém videu. Zážitek z hraní se odvíjí podle toho, na jakém ranku v sezóně končíte. Pro hráče v legendě, což je nejvyšší rank, to znamená hodiny a hodiny grindu, kdy se musejí na začátku každého měsíce dostat přes 25 ranků. Většina hráčů ale končí kolem ranku 20. Po jeho dosažení totiž získáte cardback za aktuální sezónu a pro mnohé hráče Hearthstonu to znamená splněný cíl. Tohle všechno by ale měl změnit nadcházející update.

Vezmeme to odzadu. Od března vám k získání cardbacku bude stačit vyhrát jen 5 hodnocených her a je jedno jakého ranku v sezóně dosáhnete. Mimo jiné je to také z toho důvodu, že po updatu bude mít každý rank 5 hvězd. Počet potřebných vyhraných her pro dosažení ranku 20 se tak z 10 zvedne na 25.

Rank se pak po konci sezóny nebude vracet každému hráči na 25. Budete umístěni přesně o čtyři ranky níže. Z legendy tedy klesnete na 4, z 10 na 14 a tak dále. Díky tomu by měly být partie vyrovnané už od začátku měsíce a hráči tak nebudou muset čekat, až se silní hráči vyšplhají tam, kam patří.

chest

V únoru to ještě bude při starém. Na přelomu února a března se už ale přesunete jen o 4 ranky níže. V následujících měsících už vše bude fungovat tak, jak je popsané výše.

Většina komunity nadcházející změny vítá s povděkem, ale podívejme se na to i z druhé strany. Není 5 hvězd na každý rank příliš? Neodradí hráče na nižších rancích od dalšího hraní fakt, že pro zisk cardbacku potřebují vyhrát jen 5 her? Na odpovědi si ještě měsíc budeme muset počkat. Doufejme, že tohle je jen začátek větších změn. Je tady totiž řada dalších, na kterých je třeba zapracovat.

Hearthstone: změny v rankedech už od března
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů