Hearthstone: Patch 10.2 razantně změní metu

0

Tak je to konečně tady. Blizzard se rozhoupal a do hry se dostanou změny, které si žádali především profesionální hráči. Meta totiž v současnosti dost stagnovala, přičemž na vrcholu už nějakou dobu stál Razakus Priest. S příchozím patchem ale zase uvidíme různorodější balíčky.

Změny se dotknou celkově čtyř karet. Může se zdát, že mezi těmi stovkami, které Hearthstone obsahuje, se úprava nepatrného počtu karet ztratí. Každá z nich je ale tak unikátní, že to rozhodně bude mít následky.

První z nich je Bonemare, která nyní bude stát o jeden mana krystal více. Potkávat jste ji mohli hlavně v Tempo Rogue balíčcích. V případě Bonemare mi přijde nerf snad nejméně opodstatněný. Je sice pravda, že jste po jejím zahrání získali slušný swing v zápase, ale nedělala žádnou z class zbytečně silnou. Bonemare je totiž common karta, kterou můžete dát do jakéhokoliv balíčku, ať už je to Hunter nebo Priest. Myslím, že i přes tento nerf ji stále budeme potkávat, ale už to nebude tak často.

bonemare

Další změnou prošel Corridor Creeper, což je minion ze zatím poslední expanze Kobolds & Catacombs. Při odhalení sice nepůsobil nijak zásadně, po vydání K&C se začal objevovat ve většině balíčků. Kdo by také nechtěl mít možnost zahrát 2x 5/5 za 0 many. I přes to, že nyní bude mít “jen” 2/5 staty, stále najde v některých balíčcích místo. Například Hunter by ho mohl dobře využít.

creeper

Konečně došlo i na Patchese, legendárního piráta, který nesměl chybět v žádném agresivním balíčku. Podle profesionálních hráčů se jednalo o jednu z nejsilnějších legendárek, i když se to podle jeho statistik vůbec nemusí zdát. Stále si ho po zahrání piráta vytáhnete z balíku, ale už nebude mít Charge. S tím se musí změnit i jeho hláška. Ta totiž zní “I’m in charge!”, což po této změně už nebude pravda.

patches

A nakonec ta nejdůležitější. Už nás nebude terorizovat Razakus Priest, který dokázal protivníka zabít i když měl plné životy a nějaký armor k tomu. Mimo jiné to bylo díky kartě Raza the Chained, která zlevňovala Priestovu hero power na nulu. V kombinaci s Shadowreaperem Anduinem tak mohl rozdat neskutečné množství poškození. Nyní ale Raza bude zlevňovat hero power na 1, takže už se nebude stávat, že během jednoho utrpíte drtivou porážku.

raza

Tyto úpravy se mi opravdu líbí. Hlavně proto, že z karet nedělají nepoužitelné kusy, ale stále se v určitých případech dají hrát. Blizzard ale stále zapomíná na několik věcí, které by jistě stály za povšimnutí. Ultimate Infestation zůstává nedotknutelná, stejně jako CubeLock, což je momentálně jeden z nejsilnějších balíčků.

Nový patch mimo nerfů karet přinese také možnost zakoupit v shopu Mammoth Card Bundle, o kterém jsme psali v této novince. Stojí za úvahu si něco takového pořídit. Získáte docela velké množství karet za solidní cenu 20 euro.

Ohodnoťte tento článek!