Hearthstone jako živobytí?

0
živobytí

Často mívají hráči dilema, kolik se dá zhruba hraním Hearthstone v ČR vydělat a jestli se tím dá živit. Ukážeme se tedy několik obecných počtů, co se dá takovým hraním dokázat.

Vezměme si jednoduchou situaci. Jste hráčem průměrného českého týmu a chcete si hraním vydělat nějaké peníze. První co budete hledat jsou turnaje, kde se jednoduše hraje o peníze. V České Republice existuje několik herních portálů, které takovéto akce pořádají. Řekněme že takové turnaje, kde se prizepool pohybuje mezi 1000 a 10000 Kč, najdeme měsíčně asi 3. Samozřejmě se musí počítat s velkou konkurencí, tudíž poměrně malou šancí na úspěch. Pokud alespoň jednou štěstí přeje tak máte na kontě zhruba 4000 Kč.

Další začátečnický turnaj nebo spíše turnaje jsou každodenní Nightcupy na ESGA. Jedná se o malé turnaje v průměru o 13 euro, takže cca 350 korun. Ovšem cesta k výhře je mnohem jednodušší, protože turnaj hrají většinou nezkušení hráči a vyhrát cca 6 kol není až tak těžké (zvlášť když se hraje bez banu). Pokud tedy alespoň 3x v měsíci vyhrajete takový Night cup, tak se částka zvyšuje na něco kolem 5000.

Sem tam si také můžete říct, že zkusíte štěstěnu na turnaji od GoodGaming, kde už najdeme zajímavé prizepooly kolem 2000 dolarů. Zde už se první peníze rozdávají kolem 10 místa, takže není nemožné se k určité sumě probojovat. Podaří-li se tedy jednou uspět alespoň tím 10. Místem zvyšujeme částku na cca 6000.

6000 korun je suma, kterou lze vydělat pouze na turnajích, ale upřímně – aby se něco takového stalo, musíte mít opravdu štěstí, nebo být extrémně dobrý hráč. Proto se ty lepší hráči nechávají „zaměstnávat“ týmy, které už mají prostředky, aby takové hráče podpořili v jejich aktivitě, případně jim dali šanci vycestovat za hranice, aby se účastnili turnajů, kde i 16. Místo bere 20 000 korun.

Shrnul bych to myšlenkou, že Hearthstonem se v ČR může reálně živit jen malá hrstka lidí a to ještě nemají stabilní příjem. Každopádně stoí za to vyzkoušet štěstí a třeba si přilepšit hraním karet pár sty až tisíci.

Hearthstone jako živobytí?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů