Americký soud rozhodl. Bossland GmbH dluží Blizzardu téměř 8,6 miliónů

4

Kalifornský soud nařídil společnosti Bossland GmbH zaplatit škodu ve výši 8 563 600 amerických dolarů. Německá společnost, která se už 8 let zabývá tvorbou herních botů, musí uhradit i soudní výlohy ve výší 117 000 dolarů. Podle závěrečné zprávy porušili přes 42 tisíc autorských zákonů.

Nedávno jsme vás informovali o soudních tahanicích, které vypukly mezi populárním tvůrcem počítačových her a softwarovou společností, která vytváří na těchto hrách závislé automatizované programy. Před necelým měsícem Blizzard vyčíslil svou ztrátu na 8,5 miliónů dolarů a nyní známe i první výsledky tohoto boje za férové hraní.

Soudce David O. Carter se přiklonil k žalující straně a jejich požadovanou částku ještě navýšil. Bossland naopak doufal v zamítnutí žaloby, i když jednání se rozhodl nezúčastnit, což pro průběh soudu mohlo být fatální. Sám jednatel a spoluzakladatel společnosti Zwetan Letschew s rozhodnutím nesouhlasí a vzal si čas na rozmyšlenou. Musí se nejprve poradit s právníky, ale uvažuje o odvolání.

Závěrečná zpráva ve věci soudního sporu mezi Bossland GmbH a Blizzard Entertainment k přečtení zde.

Mezitím herní gigant útočí dál. Jejich cílem je stáhnout produkty Bosslandu ze všech významných trhů. Žaloby směřují i k soudům do Německa a Velké Británie. Například právě v Anglii už od 16. března probíhá další soud, během kterého jsou inkriminované stránky zablokované pro všechny občany Spojeného království.

Podle internetových stránek Bosslandu se soudní spory nevyvíjejí příliš dobře, ale majitelé přesto doufají ve šťastnější rok 2017. Navíc se zdá, že německý soudní dvůr rozhodl ve dvou dalších případech, kdy jednou prohráli a jednou vyhráli jen částečně. Přesto své produkty prodávají dále. Ovšem tou skutečnou otázkou je, kolik kol v ringu s urputným Blizzardem ještě dokáží zvládnout?

Americký soud rozhodl. Bossland GmbH dluží Blizzardu téměř 8,6 miliónů
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Tak im treba, ale podvadzat maju zakazane v eula hracu. Firma botov podla mna vyrabat moze , a aj si ho moze hrac kupit, ale ked ho pouzije tak podvadzal on , nie ta firma. To je ako keby niekto zaloval firmu co vyraba noziky za vrazdu. Takze koho by vlastne mali zalovat….

    • Tak ale ono zase nožík je primárne určený na úplne iné veci ako na vraždu. Zato boti sú… všetci vieme takže je to sporné. Teoreticky by nemuseli ani žalovať výrobcov heroínu pretože oni to len vyrábajú a ak to niekto použije… jeho chyba 😀

Comments are closed.