Blizzard žaluje tvůrce botů. Chce 8,5 miliónů dolarů

1

Porušení autorských práv, neférová soutěž a obcházení DMCA. To jsou zbraně právnického týmu Blizzardu, který se rozhodl vytáhnout do boje s rostoucím trhem počítačových botů. Tyto automatizované programy doslova štvou hráče online her po celém světě a tvůrcům způsobují ztráty v řádech miliónů dolarů. Šest let dlouhý spor s německou společností Bossland proto skončil před soudem. Odškodné bylo vyčísleno ve výši 8,5 miliónů dolarů.

Podvádění ve hrách je bohužel běžnou praxí, se kterou se setkal každý, kdo zkoušel hrát hry po internetu. V tom lepším případě se jedná o farmBoty, kteří za hráče sbírají suroviny ve virtuálním světě. V tom horším jde o těžkého soupeře, který nedělá chyby, což poctivým hráčům dokáže otrávit hru. Programátoři z Bosslandu se živí tvorbou těchto programů, které hráčům zjednoduší práci nebo dávají velkou výhodu nad ostatními. A tomu chce Blizzard zamezit.

Bossland od roku 2013 prodal jen v USA asi 119 tisíc svých produktů, ale Ochranu u Overwatch dosud neprolomil.

Americký gigant investuje nemalé částky, aby podobné kauzy vždy dotlačil až k soudu. Bossland v této kauze pro změnu doufá, že žalující strana od záměru upustí, a to kvůli rozdílnosti německé a americké justice. Ostatně proto se jim daří stále unikat. Například v roce 2014 soud v Drážďanech zamítl žalobu, která se týkala botů do hry Heroes of the Storm.

Celá věc tak může připomínat sisyfovskou tragédii, jež předpokládá nulový výsledek a zbytečnou snahu. Ovšem výpady proti firmám, které se zabývají tvorbou a prodejem botů, jsou u Blizzardu součástí dlouhodobých plánů. Tyto snahy už vedly k likvidaci řady jiných firem. Dá se tedy předpokládat, že se odradit jen tak nenechají.

Zdroj: PC Gamer
Blizzard žaluje tvůrce botů. Chce 8,5 miliónů dolarů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.