Valve natáčí další dokument. Opět z prostředí Doty 2

0

Videoherní společnost Valve Corporation vydává další audiovizuální dílo. V polovině října oznámila dokumentární sérii True Sight. Ta se opět zaměří na profesionální hraní ve slavné MOBA hře Dota 2.

Valve má na kontě již tři kinematografické snímky, nyní přichází s dalším. První a zároveň nejvýznačnějším dílem byl dokumentární film Free to Play. Ten se začátkem roku 2014, během své premiéry, dočkal velké pozitivní reakce nejen ze strany hráčů. Dokument jako jeden z prvních zprostředkoval fascinují pohled do světa e-sportu a současně i upozornil na Dotu 2 jakožto představitele tohoto odvětví.

V následujících letech od téže společnosti vznikly ještě dvě audiovizuální tvorby. Jednou z nich byla série rozhovorů s hráči z Dota 2 šampionátu The International 2015, a dalším byla dosud nevydaná dokumentace ze setkání vývojářů platformy Steam. V obou případech však jde o pouhé dodatečné obsahy k danému produktu, nikoli o plnohodnotně vydaná média.

Novou dokumentární sérii True Sight sice Valve vydá, ale ve šlépějích předchozího dokumentu nepůjde. Doposud všechny dokumenty, rozhovory a reportáže byly ke zhlédnutí zdarma, nicméně teď tomu tak není.

True Sight je přístupný pouze hráčům, kteří vlastní herní předmět The Fall 2016 Battle Pass. Ten se dá v omezeném časovém období zakoupit na oficiálním obchodě přímo v Dotě 2 za 7,09€ (200 Kč). Předmět také nabídne kosmetické předměty, bezplatné přístupy, hojné úkoly a další odměny.

Nejobsáhlejší odměnou bude ale přístup k již zmiňované dokumentární sérii. Během podzimu budou vycházet jednotlivé epizody, jež diváky zavedou do zákulisí vybraných profesionálních týmů. Každá epizoda by měla vždy souviset se šampionátem z tohoto ročního období.

První epizoda vyšla 13. října a nahlíží do soukromých životů hráčů z týmů EG a Fnatic, kteří se připravují na prosincový turnaj. Další epizodu máme pravděpodobně čekat v průběhu listopadového měsíce.

 

Ohodnoťte tento článek!