Tipy a triky pro nováčky

0

Po posledních hrách v dotě mám pocit, jakoby herní komunita neznala základní věci. V tomto vám představím tipy a triky pro nováčky. Jde o jednoduché, ale důležité věci, které se pro úspěšnou hru musejí dělat automaticky.

Pokud si myslíte, že tohle všechno znáte a ovládáte, podívejte se na pokročilejší tipy a triky v mém minulém článku.

TP svitky

Skutečně velice důležitá věc, je mít u sebe co nejčastěji teleportační svitek. Osobně si myslím, že je dobré mít dva – jeden pro teleport z base na farmící lajnu a jeden pro teleport tam, kde to bude situace vyžadovat (například pokud tým nutně potřebuje pomoci).

dota2_ingame_tp

Neauto-attakovat creepy a denyiovat

Základní věc pro udržení dobré farmy je, aby vaše creepy nezadržovaly nepřátelské creepy – vaší potencionální farmu – u nepřátelské věže. Nesmíte na creepy neustále útočit… jen je posledním klikem zabijte a dejte si last hit.
Dělejte také deny – pokud tak již nemáte, nastavte si útočnou klávesu (nejčastěji A) a zabíjejte své vlastní creepy, jakmile budou mít málo HP. Nepřátelé tak přijdou o případný last hit a o polovinu zkušeností z creepa. Nedělejte deny, pokud chcete zničit nepřátelskou věž! Dále, pokud máte Basilius ring, či jeho vylepšenou verzi, nemějte ho na lajně zapnutý – přidává vašim creepům armor a vy se tak dostáváte nebezpečně blízko k nepřátelské věži. Nebojte se, když je ring vypnutý, tak vy z něho budete mít pořád bonusy.

steamworkshop_webupload_previewfile_417956311_preview

V každé hře je potřeba support!

V každé hře by měl být minimálně jeden support (nejlépe dva), který se stará o kupování ward, kurýra, smoků, dustů a o svá carry.

dota-2-supportDusty jsou potřeba, pro odhalení nepřátelských hrdinů ve stealthu – označí a odhalí všechny v oblasti, na určitý čas.
Sentry wardy jsou povinnost při riziku někoho ve stealthu na vaší lajně – odhalují neviditelné.
Observer wardy jsou nejdůležitější. Nedá se hrát bez toho, aniž jste viděli vaše nepřátele a runy – pokládejte je na vyvýšená místa s dobrým výhledem.
Je velmi důležité, aby v každé hře byl support, nezapomeňte na to a obětujte se pro výhru.

Trade – výměna

Další věc, která určuje průběh hry. Pokud jste support a vaše smrt zaručí zabití nepřátelského carry, vyplatí se. Zabíjení carry je potřeba pro větší šanci na úspěch v příštím team-fightu. Pokud se nacházíte v situaci, kdy za jedno vaše carry zabijete celý tým, vyplatí se to. Vše je ale situační a musíte se naučit správně odhadnout situaci. Nejhorší, co můžete udělat, je za carry vyběhnout pro kill a umřít při tom – je jedno jestli se vám podaří něco zabít, jakmile umřete příjdete o své zlaťáky a nepřátelé z vás dostanou mnohem víc. Jak znovu říkám… vše je situační a mnohdy se vyplatí vlastní oběť pro zabití někoho s GODLIKE, aby jste získali více zlaťáků.

Kontrola run

Každé dvě minuty se na řece spawnou dvě runy – na topu a na botu. Jedna z nich je bounty runa (goldy a zkušenosti) a ta druhá je náhodná. Vyplatí se každou sudou minutu čekovat, jaká se objevila runa, mohla by se velmi hodit.
Při začátku matche se na botu i na topu spawnou dvě bounty runy, tyhle konkrétně bez zkušeností. Obyčejně se pro bounty runu chodí tam, kde je to blíž safe-lane, aby se hard-carry mohlo co nejdříve soustředit na farmení. První bounty runu by se měl pokusit vzít midař, aby získal potřebné goldy na Bottle.

topriverward1

Ohodnoťte tento článek!