Patch 7.00: The New Journey je zde – Monkey King

0

Druhá Dota 12. prosince dostala masivní update. A když říkám masivní, tak to tak skutečně je. Změn je spousta a proto jsem se celý update rozhodl rozdělit do více částí. První část se týká toho nejzajímavějšího. Spolu s patchem 7.00 přichází Sun Wukong, nebo-li Monkey King!

Monkey King přichází jako carry, escape a disabler v jednom šíleném balení. Kombinuje ability několika hrdinů a používá svojí armádu klonů-vojáků ve velice OP ultimátce.

Jeho osobní příběh

Po 500 let byl opičí král uvězněn pod celou horu. Do tohoto kamenného vězení byl za jeho mladistvou rebelii uvržen staršími bohy. Jak říká příběh, Monkey King nemohl umřít. Proto čekal. Čekal, dokud mu bohové nedali šanci na vykoupení. Za svojí svobodu dostal za úkol chránit mladého smrtelníka na jeho nebezpečné cestě. Propuštěn z vězení, Wukong splnil svůj úkol se ctí a získal přízeň bohů na svojí stranu. Ale brzy bohové zjistili, že ne všechny duše se můžou oddát božškému klidu – Monkey King zatoužil po novém dobrodružství a velké slávě, a to je čas pro nové příběhy.

Schopnosti

Po stažení Dota Testu jsem si Monkey Kinga vyzkoušel. Je velice založený na pohybu a to hlavně díky jeho abilitám.

(Q) Boundless Strike
Monkey king ve vybrané lajně svojí holí mrští o zem. Funguje na stejném principu jako Earthshakerova abilita. Kromě toho má tento spell true strike a nabíjí Monkey Kingovo pasivku. Svůj damage způsobuje ve formě kritiku.

Kritický damage: 300 %
Cooldown: 25 vteřin
Trvání stunu: 0,5/1/1,5/2
Mana cost: 100
Fyzické

monkeyking-ability-1

(W) Tree Dance
Monkey King skočí na vybraný strom a zpřístupní se mu jeho schopnost Primal Spring. Pokud je strom pokácen, dostane na 4 sekundy stun.

Vzdálenost: 1000
Cooldown při přeskakování ze stromu na strom: 3 vteřiny
Cooldown při seskoku dolů: 1,4 vteřin

monkey-king-ability-2

(E) Primal Spring
Monkey King seskočí ze stromu a na vybrané místo dopadne se svojí holí, udělí damage a zpomalení. Čím déle bude schopnost castit, tím bude účinnější.

Damage: 100/180/260/340
Zpomalení pohybu: 40 %/50 %/ 60 %/ 70 %
Trvání zpomalení: 4 vteřiny
Maximální vzdálenost: 1000
Cooldown: 16 vteřin
Mana cost: 100/110/120/130
Magické

monkey-king-ability-3

Jingu Mastery (passivní)
Monkey Kingovi útoky po 4 zásazích udílí damage a lifesteal navíc.

Potřebný počet zásahů: 4
Charge: 4
Bonus damage: 80/120/160/200
Bonus lifesteal: 20 %/ 30 %/ 40 %/ 50 %
Proráží magickou imunitu

monkey-king-ability-4

(F) Mischief
Změní Monkey Kinga v nějaký předmět nebo část vegetace. Pokud se schopnost použije blízko stromu, Sun se v něj promění a pokud ne, změna bude čistě náhodná (předmět, kurýr atd.) V jiném outfitu se stále může pohybovat. Neodhalí ho ani wardy, ani dusty. Je to jen na vašem zdravém rozumu.

Rychlost pohybu po změně: 200
Cooldown: 3 vteřiny

monkey-king-ability-5

(R) Ultimátka: Wukong’s Command
Monkey King v určené oblasti vytvoří kruh, v němž jeho stojící klony budou ničit každého nepřítele, který se k nim příblíží. Sun a jeho kloni mají stejný damage + bonus damage.

Bonus damage: 50/70/90
Rychlost útoku klonu: 2
Trvání: 13/14/15 vteřin
Cooldown: 100/85/70
Mana cost: 100
Fyzické

monkey-king-ultimate

Čestmír Novák – Sun Wukong se podle mého testování zdá být velice OP. Evidentně je účinný mid, protože má velký potenciál jako ganker. Shadow Blade je pro něj lahoda. Pokud chcete o Monkey Kingovi vědět víc, podívejte se na officiální stránky zdroje.

Ohodnoťte tento článek!