Monkey King si klestí svojí cestu do Doty 2 – 1.část: Historie ve hrách

4

Sun Wukong nebo-li také opičí král je čínská mytologická postava opředená mnoha legendami, a to je vše, co vám v této sekci řeknu, protože vám chci představit historii opičího krále z hlediska MOBA her. Začal bych tím, že skoro každá MOBA hra má svojí vlastní verzi Monkey Kinga. Dokonce i jeho zbraň v podobě itemu se objevuje téměř všude. Níže vám ukáži několik her, ve kterých se opičí král objevuje.

 • League of Legends :

  Zde je Wukong pojat jako rychlý a silný válečník, hlavně to dokazuje jeho ultina, díky které získává rychlost pohybu a vyhazuje své nepřátele do okolí. Ke své činnosti často využívá možnost přivolat si své vlastní kopie.

  kjjjkkj

 • SMITE :

  Zde je opičí král představen jako jeden z bohů. Z hlediska gameplaye se dá považovat za AoE hrdinu, jehož útoky způsobují různé buffy a debuffy. Také má možnost proměnit se na jedno ze tří zvířat a svojí ultinou se dokázat vyzvednout až do oblak, nechávajíc za sebou zkázu a neštěstí.

  ukhki

 • Heroes of Newerth :

  Opět se zde Monkey King objevuje v podobném světle, jako v jiných hrách. Silný, rychlý válečník, který svojí holí štěpí zemi ( ano přesně tohle dělá ). Využívá zde svůj mrak k tomu, aby získal větší rychlost pohybu. Dokáže přeskakovat jednotky a nebo se k nim takzvaně “dashnout”.

  ftthft

 • Defense of The Ancients

  Ve výsledku jsou si všichni ti králové podobní, ale teď vyvstává otázka…proč jsou ti opičáci všude? Poprvé se totiž Monkey King objevil jako secret hrdina v dotě 1. Na youtube existuje spousta návodů, jak se k němu dostat. Od matky všech MOBA her – doty 1 – si vývojáři vždycky brali více, než jen způsob vedení matchů. Často se stává, že se tvůrci MOBA her nechávají inspirovat hrdiny z původní doty a je celkem logické, že secret hrdina přitáhl tolik pozornosti. Jeho schopnosti zde, si jsou velmi podobné s abilitami z ostatních her. Možná s ještě větším zaměřením na iluze. Jak ale bude Sun Wukong vypadat ve druhém dílu doty? To rozebírám v druhém dílu článku.

  rdtrt

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘŮ

  • Díky moc! Budeme se snažit denně vydávat nějakou aktualitu, návod či úvahu pro Dotu 🙂

Comments are closed.