Hrdinové pro začátečníky aneb Sniper, střelec na dlouhou vzdálenost

0

V MOBA hrách jsou nejsnadnější hrdinové často ti nemocnější a v některých případech je tomu podobně i u hrdinů z Doty. Ve hře existuje spousta hrdinů, kteří disponují potenciálem k snadnému zabití nepřátel, získání farmy anebo výhry celého zápasu. Tito hrdinové mají vysoký pick a win rate a převážně se hrají na nižším MMR. Jedním z těchto hrdinů je Sniper.

Sniper

Role: Solo/Carry (Na dálku)
Primární atribut: Agilita

Tento hrdina prošel v patchi 7.00 razantní změnou a stal se hrdinou, který má velký potenciál a zároveň je i snadný. Někdo by mohl říct, že je Sniper pouze o jednoduchém klikání na nepřátelské hrdiny, a ono tomu tak převážně je. Jeho největší síla tkví ve snadném získání farmy (jako Sniper může útočit na největší vzdálenost ze všech hrdinů ve hře) a používání schopnosti Q, kterou udílí hromadné a silné poškození.

Schopnosti

Shrapnel

Sniper vystřelí granát, který odhalí a začne postupně poškozovat vybranou oblast.

Síla této schopnosti závisí na průběžném vylepšování skrze talenty. Ve většině zápasů se vyplatí tuto schopnost maxovat, neboť funguje na principu chargů (má více nabití) a dává velký damage. Pokud jich v teamfightu použijete více najednou, o to větší bude poškození.

Headshot

Tato schopnost přímo potvrzuje Sniperovu roli. Zůstat v pozadí a střílet. Headshot je pasivní abilita, která dává dalšímu zásahu určitou šanci na velké zpomalení hrdiny. Čím rychlejší útok za Snipera budete mít, tím účinnější tato schopnost bude.

Take Aim

Sniperovo jméno je mu přiřčeno zejména kvůli této pasivní abilitě. Take Aim zvyšuje dostřel a činí ze Snipera učiněné zlo.

Assassinate

Ultimátní schopnost, která vyžaduje pouze zaměření nepřítele. Sniper může na obrovskou vzdálenost vystřelit magickou střelu, která udělí velké poškození. Většinou se používá spíše k dorážení anebo k případnému zabití. Tato schopnost se dá vylepšit pomocí předmětu Aghanim’s Scepter. Změní schopnost tak, aby byla plošná a udílela fyzické poškození, odvíjejícího se od Sniperova základního damage. Aghanim se vyplatí pouze, pokud má Sniper velký damage.

Itemy

Sniper je jednoduchý i z hlediska předmětů. Po většinu situací se pro něj kupují stejné itemy a jen málokdy se vybírají jiné.

Doporučené: Power Treads < Shadow Blade < Dragon Lance < Maelstrom (pokud potřebujete zvýšit farmu a působit plošné poškození) < Desolator (pokud ho nikdo jiný v týmu nemá).

Situační: Black King Bar (pokud střílení či přežití braní magie), Aghanim’s Scepter (pouze pokud má Sniper velký fyzický damage).

Čestmír NovákSniper je o střílení a o střílení. Nic jiného mu ani nejde. Pro správnou hru musíte znát každou část tohoto hrdiny. Faktem ale stále zůstává, že k výhře je nejdůležitější se přizpůsobovat. Itemy vybírejte dle situace ve hře a neztrácejte farmu zbytečným pronásledováním. Sniper má také možnost útočit na nepřátelské věže, aniž by ho ony mohly zasáhnout (pokud má vymaxovanou schopnost Take Aim), a proto je zároveň docela dobrý pusher. Nepickujte Snipera, pokud je proti vám hrdina, který je pohyblivý (například Storm Spirit) anebo si vás dokáže dostat k tělu (například pudge).

Hrdinové pro začátečníky aneb Sniper, střelec na dlouhou vzdálenost
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů
Sdílejte
Předchozí článekCo přinese nejbližší patch pro Battlefield 1?
Další článekMytologické inspirace: Gjallarhorn
Čestmír Novák
Nekompromisní recenzent, "článkopisec", milovník dobrých příběhů a dobrého gameplaye - zkrátka náruživý hráč a už od narození člen Hordy, pod jehož hledáček spadají MMORPG hry, MOBA hry, RPG, FPS, RTS a to hlavně: WoWko, War Thunder, Battko, HoTSo, Dota 2, SC, Witcher.