Hrdinové z Doty se utkají proti šampiónům z League of Legends v modifikaci pro Warcraft III

0

Herní nadšenec z Číny již přes rok pracuje na nevšedním módu pro Warcraft III: The Frozen Throne. V něm se proti sobě postaví hratelné charaktery z Doty a League of Legends na jednom bojišti.

Hráčská komunita třetího Warcraftu je i po 13 letech stále aktivní. Nejenže titul patří mezi jedny nehranější realtimové strategie na světě, ale také se stále modernizuje. Blizzard sice vydal poslední aktualizaci téměř před rokem, to však neznamená, že Warcraft přišel o svou barvitost.

Proslulá strategie totiž dostává pravidelnou dávku zpřítomnění. Hojnou část komunity tvoří autoři modifikací, kteří hře vdechují život. Modifikace vznikají téměř pravidelně, a hráči si proto mohou užívat nový obsah.

Poutavou kuriozitou je modifikace DOTAvsLOL, která uskutečňuje smyšlenku, jaké by to asi bylo, kdyby se proti sobě postavily hratelné charaktery z dvou nejpopulárnějších MOBA her – Doty a League of Legends. Takovou modifikaci tvoří čínský nadšenec, který si říká Dekan (德堪). Ta je ve vývoji již od půlky roku 2015 a postupně ji rozšiřuje o nový obsah.

K dispozici jsou momentálně všichni hrdinové z Doty a devět šampiónů z LoLka, přičemž hrdinové mají původní modely z Warcraftu. To ovšem neznamená, že se neaktualizují, například některé charaktery mají soudobé efekty schopností z Doty 2. Zatímco šampióni mají identické modely postav jako v originálu.

Mapa se snaží zkombinovat to nejlepší z Doty i LoLka. Většina předmětů je z Doty, ale jsou zde i schopnosti jako recall. Nechybějí ani runy a postranní obchody, ale třeba tajný obchod tady nenajdete. Ostatní prvky jako kupříkladu bossové či džungle nejsou závislé na žádném vzoru.

Modifikaci lze hrát až v deseti hráčích, avšak si jej můžete zahrát i sami – mapa podporuje i umělou inteligenci. Bohužel, DOTAvsLOL není v angličtině, ale pouze v čínštině. Za vyzkoušení to však stojí i s jazykovou bariérou. Modifikaci oficiálně stáhnete na uuu9.com.

Ohodnoťte tento článek!