Dota , tipy a triky – 2. část

0

  1. Blokování campů = blokování farmy nepřátel

 Velice jednoduchý a zároveň velmi důležitý trik, zejména pokud jste na off-lane a stojí proti vám jungler nebo člověk, který stackuje a pulluje neutrály v campu.

 Trik tkví v tom, zabránit spawnování neutrálů v campu pomocí pokládání ward. Když nakliknete wardu, tak se vám zobrazí hranice campu. Stačí wardu šikovně umístit do té hranice, a neutrálové se dokonce trvání wardy nebudou spawnovat.

2. Chytré a rychlé naplnění Bottle

 Existuje způsob, jak třeba na midu doplnit instatně Bottle. Složitostně nijak těžké, avšak bez mikrofonu celkem problém.

 Pokud se k vám naportuje spoluhráč a má místo v inventáři, strčte do jeho inventáře svůj Bottle. Dočasná regenerace, která na něj působí z fontány, doplní Bottle a spoluhráč vám ho může vrátit.

 Další triky s Bottle nejsou tak úplně triky, ale jedná se spíš o taktickou slušnost. Pokud se nacházíte v situaci, kdy se spawne runa, vy potřebujete doplnit Bottle a váš spoluhráč vzít runu, dejte mu Bottle, ať si skrzne ní vezme runu a vám doplní chybějící charge. Svojí Bottle používejte na toho, kdo jí nejvíce potřebuje, nejste to nutně VY!

3. Nahoře a dole

 Jedná se o základ, ale spousta hráčů tohle nezná. Nestůjte pod výšinami jako jsou schody, kopečky atd! Kvůli tomu, že útočíte zezdola, míjíte 25% svých útoků, což rozhodně nechcete, takže pokud se nejedná o akutní situaci, nestůjte takhle blbě! Tento problém se dá vyřešit pomocí ward, které zvýší dohlednost, ale vážně… raději se postavte správně.

4. Pull a ještě jeden pull

allcamps

 Velice užitečné a trošku vylepšené stackování campů, které jsem zmiňoval v minulém díle tipů a triků. Nacházíte-li se na safe lajně, přichází další vlna creepů a čas na spawnování neutrálů v campech se blíží, vytáhněte neutrály v campu, který je od lajny dál, vezměte sebou i neutrály v bližším campu a doveďte je ke creepům. Zjednodušeně řečeno: Pull vzdálenějšího campu a přitom pull bližšího campu až k přicházejícím creepům. Pokud creepy mají catapult, tak si můžete dovolit pullnout i třetí camp.

5. Jistota před smrtí

 Jako první musím říct, že se vaše goldy rozdělují na dva typy: reliable (Roshan, Hand of Midas, goldy za zničení věží a zabíjení hrdinů) a unreliable (zabíjení creepů, neutrálů, periodicky naskakující goldy). Jako druhé musím říct, že se po smrti dají prodat pouze nastackované itemy (ty, co se dají složit). A jako třetí povím: goldy by měly jít vidět, na ukazateli jejich počtu. Teď přistupme k triku, který se používá už od dob první doty.

 Nepřítel za vaše zabití dostane unreliable goldy. Vaším úkolem tedy je, dostat unreliable goldy na bezpečné místo. Před smrtí utraťte všechny unreliable goldy za teleporty či jiné itemy, které se dají stackovat a nepřítel z vás dostane nejnižší možný počet goldů. Jakmile umřete, kupte si ještě jeden TP svitek nebo dokončete item. Budete mít 10 sekund, aby jste prodali svoje nastackované TP svitky nebo dokončený předmět. Vrátí se vám všechny vaše goldy.

Ohodnoťte tento článek!