Dota 2, tipy a triky – 1. část

2

 1. Stackování kempů

  Jistě už jste to viděli a nebo jste o tom už slyšeli. Jedná se o trik, jak nafarmit najednou více goldů a expů. Ve hře je totiž možnost naspawnovat více jungle creepů v kempu, najednou je zabít a získat tak velkou odměnu.

  Důležité je si zapamatovat, že každou minutu se obnoví creepy v džungli, pokud nic nestojí na jejich spawn spotu. K nahromadění více nepřátel na jednom místě, stačí ke konci minuty zaútočit na kemp a odtáhnout jeho obyvatele co nejdále, aby spawn spot kempu zůstal prázdný. Pokud je odtáhnete od kempu v čas a do dostatečné vzdálenosti, tak se spawnou nové creepy. Díky tomu všemu, bude v kempu více creepů.

  Pro vybití kempu je ovšem potřeba dostatečná síla. Je jen několik typů hrdinů, kteří jsou toto schopní dělat v raném začátku hry. Stackování by mělo být vykonávané supporty pro týmová carry, ale z vlastní zkušenosti vím, že to takto nebývá, většinou záleží na situaci.

 2. Basilius Micromanagement

  Tato šílená taktika je skutečně nervy drásající pro nepřítele. Obvzlástě je užitečná pro middaře. V zasadě je velice jednoduchá – klíčem je mít Ring of Basilius. Pokaždé, když se nepřítel pokusí o last hit, zapněte ring. To navýší armor vašeho creepa a díky tomu nepřítel nedá last hit. Hned potom můžete udělat na onoho creepa deny. Pro celou taktiku je důležité mít ring vypnutý, aby jste ho mohli v případě potřeby zapnout. Je to hodně situační, ale vyplatí se to. Nejenom, že budete mít náskok v goldech a expech, ale také vašeho nepřítele dokážete skutečně nas*at.

 3. Hrátky s kurýrem a shift-clicking

  Začnu s tím nejjednodušším – pokud hrajete na middu, nechte kurýra u fontány, ale co nejdále od ní. Pokud si potom budete chtít koupit Bottle, ušetříte pár sekund.

  Teď to těžší – k ušetření času můžete použít techniku shift-klikání. Jestli chcete prodat item v side-shopu, přetáhnětě ho na něj a hned na to použijte shift a klik třeba na lajnu. Jakmile se ocitnete v zóně shopu, item se prodá a vy se automaticky vrátíte na lajnu. Ušetříte tak pár vteřin. Teď zpátky ke kurýrovi: pokud chcete prodat nepotřebný item v nějakém shopu, můžete ho dát do kurýra, přetáhnout ten item na shop-keepra a kurýr ho v momentě, kdy k němu dorazí prodá. Další triky shift-clickingu rozeberu v nějakém budoucím článku.

 4. Reklamace Health ringů

  Jedná se o velmi situační taktiku. Ušetří vám peníze a jediný skill, který k ní potřebujete je perfektní timing. Když se budete nacházet blízko side-shopu a budete mít málo HP, kupte Health Ring, nechte působit jeho regeneraci a do deseti vteřin ho zase prodejte. Takhle si obnovíte nějaké zdraví bez ztráty peněz. Použijte ttuhle techniku několikrát a nebudete potřebovat ani Healing Salve. Ovšem, vyžaduje to perfektní načasování, dobrou situaci a příležitost – zároveň se snažte nepřicházet o last-hity. Většinou se tato technika vyplatí jen na začátku hry.

 5. Přepínání bot

  Jeden ze základních, ale nejdůležitějších triků v Dotě 2. Úspěch tkví v tom, že vaše Power Tread boots přepínáte podle situace, tedy: když čekáte, že se na vás zaútočí, přepněte boty na strength, když potřebujete větší manu, přepněte na intel, když potřebujete větší regen many a zdraví, přepněte na agilitu. Boty nechte na vaší main atributě v obyčejné ofensivní hře.

Dota 2, tipy a triky – 1. část
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
ZDROJlistogre.com
Sdílejte
Předchozí článekBalance updaty k 10. listopadu
Další článekSupertest: Zmeny v 9.17
Čestmír Novák
Nekompromisní recenzent, "článkopisec", milovník dobrých příběhů a dobrého gameplaye - zkrátka náruživý hráč a už od narození člen Hordy, pod jehož hledáček spadají MMORPG hry, MOBA hry, RPG, FPS, RTS a to hlavně: WoWko, War Thunder, Battko, HoTSo, Dota 2, SC, Witcher.

2 KOMENTÁŘŮ

Comments are closed.