Kde je Diretide? Dotazují se fanoušci Doty 2

つ ◕_◕ ༽つ

0

Skalní fanoušci druhé Doty každoročně vyzývají Valve, ať uspořádá halloweenskou událost jménem Diretide. Té jsme se ale opět nedočkali.

Diretide byl dočasný herní mód pro Dotu 2, v němž se získávaly sezonní předměty. Režim se dělil na tři části: v první se soutěžilo proti nepřátelskému týmu. Vyhrál ten, kdo nasbíral více sladkostí. V druhé se vypustil nejsilnější creep Roshan, který pronásledoval hráče z obou týmů. Ti ho následně podpláceli sladkostmi, aby je nechal. V závěrečné fázi oba týmy spojily své síly a společně se postavili proti Roshanovi.

První Diretide okusili hráči již koncem roku 2012, kdy byla Dota 2 ještě v otevřené betaverzi. Zároveň se jednalo i o první hratelnou událost vůbec. Další rok, koncem listopadu 2013, se opět uspořádal Diretide, a komunita ho pomalu začala brát jako zažitou tradici.

Vše se však změnilo v roce 2014, kdy se během zimních svátků opět čekalo na předpokládanou událost – ta se ale neuskutečnila. Valve bez jakéhokoli oznámení mód vynechalo, a to hráče značně pobouřilo.

Po hallowenském svátku se ve všech koutech internetu začala objevovat dnes proslulá fráze – „༼ つ ◕_◕ ༽つ Give DIRETIDE ༼ つ ◕_◕ ༽つ“. Rozhněvaní hráči udělali doslova internetový rozruch, který oslovil nejen herní komunitu, ale i širokou veřejnost. Fráze se objevovaly kupříkladu na facebookových stránkách amerického prezidenta Baracka Obamy nebo fanoušci dokonce volali na zákaznickou linku automobilky Volvo (narážka na Valve), aby jim řekli, proč se nekonal Diretide. Zkrátka Diretide byl všude.

Valve nakonec bylo donuceno reagovat. Na svých oficiálních stránkách se omluvilo za svou pasivitu a zdůvodnilo absenci Diretidu tím, že je jejich tým příliš vytížen tvorbou nového obsahu.

Od té doby si komunita každý rok na Halloween komunita pilně předpřipravuje frázi na klávesou zkratu Ctrl + C, nicméně Valve se ponaučilo z minulých let a dopředu vždy oznámí, že Diretide nebude.

Bohužel tomu tak bylo i letos, na Redditu se hráčům omluvilo, že Diretide opět nebude.

Ohodnoťte tento článek!