Denying – způsob, jak se stát lepším hráčem

1

Denying – neboli jeden ze základních pilířů Doty 2 je způsob odebrání zlaťáků a zkušeností nepřátelským hrdinům. Je to zároveň první krok k růstu vašeho drahého hodnocení. Jak funguje, proč je důležitý a za jakých podmínek můžeme deniednout hrdiny se dozvíte uvnitř článku.

Co je denying?

Spojenecké non-hero jednotky (creepy, neutrálové, wardy, věže), které se dostanou pod 50 % života, mohou být vámi zabity (deniednuty). Lze to uskutečnit pomocí příkazu útoku, který je defaultně nastaven na tlačítku ‘A’.

denying

Proč dělat denying?

Pokud tímto příkazem zabijete umírající jednotku, zabráníte tím, aby z ní nepřátelé získali částečný nebo i celý profit (zlaťáky a zkušenosti). Tím ovlivňujete farmu nepřátelských hrdinů a získáváte výhodu pro váš tým. Díky zabíjení vlastních creepů můžete navíc udržovat rovnováhu na lajně tak, abyste se neposouvali k nepřátelské věži – to vám umožní snadnější last-hitování, z čehož plyne lepší farma.

Denying v praxi

Deniedy je třeba pro úspěšný herní posun dodržovat celou hru, avšak u některých hrdinů je třeba přímo dohlížet, aby jejich vyvolané bytosti nebyly jen farmou pro nepřítele. Golemové Warlocka a medvěd Lone Druida dávají značný počet zlaťáků a proto je důležité při jejich jisté smrti udělat denied. Kostlivce z Necronomiconu lze také deniednout, proto mějte na paměti, že zabití spojeneckého Necronomicon Warriora vám neubere HP. Zničit lze také většinu předmětů a to včetně Aegisu z Roshana. Zvláštní a důležitý fakt je, že na kurýry, gem a rapier nelze udělat deny.

Creepy, Neutrálové, Ancienti

Od patche 7.00 je denied creepů, neutrálů a ancientů velice posílen. Zabitím těchto non-hero jednotek vezmete nepřátelům šanci dostat zlaťáky a 50 % zkušeností.

Věže

Vlastní věže vámi mohou být zničeny, až když mají pod 10 % HP. Jejich deniednutí vezme hráčům polovinu zlaťáků. Počet zlaťáků z jednotlivých věží se rozlišuje podle úrovní:

Tier

Standarní odměna

Odměna po deny

1

160

80

2

200

100

3

240

120

4

280

140

Zničení vlastní věže navíc zabrání nepřátelským hrdinům v last-hitu, který by jim jinak dal 150-250 bonusových zlaťáků.

Hrdinové

Spojenecké hero jednotky lze deniednout pouze za velmi specifických podmínek. Ve většině případů nelze udělat bohužel nic – pravděpodobně kvůli samotnému balancu hry. Zabitím spojeneckého hrdiny nepřítel neobdrží zlaťáky a ani žádné zkušenosti. Deny lze provést jedině tehdy, pokud má onen umírající chudák pod 25 % HP a je pod vlivem určitých DoTek (zlo/rakovina, která ubírá zdraví za sekundu). Pouze tři ability vám dovolí deniednout spojeneckého hrdinu:

 •  Doomův  Doom
 •  Queen of Painin  Shadow Strike
 •  Venomancerův  Venomous Gale

Pokud má Phoenix pod 50 % HP a je uvnitř své ultiny Supernova, lze také deniednout.
Možností, jak provést deny na spojeneckého hrdinu, je málo, ale způsobů, jak zabít sám sebe v naprosté beznaději je spousta:

 •  Deny pomocí Bloodstone
 •  Techiesův Blast Off!
 •  Pudgevův Rot
 •  Alchemistův Unstable Concoction
 •  Abaddonův Mist Coil
 •  Pugny Life Drain vycastěný na spojence

Ve spojení s abilitami jiných hrdinů:

 • Pod vlivem Baneovi Nightmare
 • Centaur Warrunnerův Return a Tinyho pasivka Craggy Exterior (pomocí této pasivky je denied poněkud nejistý)

Ve hře je dále možnost se nechat zabít od samotného Roshana a ostatních jednotek z Jungle, které se dají rozličnými způsoby ovládnout (dominator, ability hrdinů) a právě pomocí těchto ovládaných jednotek se lze také nechat deniednout.

Ohodnoťte tento článek!

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.