Ohlédnutí za ELEAGUE season 2 (část 2.)

0
ELEAGUE

Do bojů ELEAGUE v Atlantě se zapojilo 16 týmů z celého světa. Ve hře bylo celkem 1 100 000 USD, z toho bylo pro vítěze připraveno 400 000 USD. A to už je balík o který se fakt vyplatí bojovat.

První semifinálový zápas

Souboj dánských Astralis a brazilských SK Gaming. Brazilci měli na své straně lehkou psychickou výhodu. Marcelo „coldzera“ David, dvaadvacetiletý rifler, totiž několik hodin před zápasem převzal na The Videogames Awards trofej pro nejlepšího esport hráče roku. A to je vážně kvalitní psychický doping.

První mapou byl Overpass a SK se na Counter-Terrorist straně ujali rychlého vedení 5:0. Ve dvanáctém kole se ale trpělivou hrou podařilo Astralis srovnat, i tak v poločase prohrávali mizivým rozdílem 7:8.

Ve druhé polovici to ale vypadalo úplně jinak, Dánové dominovali, získali 7 kol v řadě. Brazilcům pak dovolili jen tři další, aby si vítězství první mapy pohlídali výsledkem 16:11.
Druhou mapou byl Train, který SK Gaming šest měsíců (!) neprohráli. Začátek byl ale naprosto šokující, když Astralis vyhráli prvních 11 kol v řadě. Do konce první půle se jim sice podařilo skóre drobně korigovat, ale 12:3 pro Dány vypadal poměrně jednoznačně. Pistol round druhé půle navíc také připadl Astralis. SK zabojovali, vítězstvím sedmi map v řadě se Dánům přiblížili na rozdíl 13:10. Astralis ale ten den nějak neměli náladu na comebacky svého protivníka, Brazilcům „nechali“ pouze kola 25 a 26, aby si došli pro vítězství 16:12. Opravdu se nepamatuju, kdy bych viděl SK tak bezradné. Zářil Gabriel „FalleN“ Toledo (KDR 1,35), coldzera byl asi stále duchem na předávání cen, nehrál tak dobře a je mi docela záhadou, jak se dotal na KDR 1,11. Ať tak nebo tak, Astralis postoupili do finále výsledkem 2:0.

Druhý semifinálový zápas

Druhé semifinále bylo ve znamení souboje OpTic Gaming a FaZe Clan. Fakt nevím, proč každý druhý tým na CS:GO scéně musí mít zmršené názvy prapodivnýma kombinacema velkých a malých písmenek 🙂

První mapou byl nicméně Train. FaZe začali výborně a k úvodnímu vítězství v pistol roundu přidali také další kolo. Jenže to bylo v první polovině asi tak vše. Připsali si sice ještě vítězství v osmém kole, ale poločas 3:12 vypadal i tak hodně zle. Pro FaZe se toho mnoho nevylepšilo ani po změně stran. OpTic jim nedovolili ani kolo a Train tak skončil pro FaZe dost potupně 16:3.

OK, je to semifinále, jde o hodně peněz, psychika dělá svoje. Čekal jsem tak na další mapě- kterou byl Overpass- od FaZe úplně jinou hru. Byl jsem úplně vedle. OpTic po vítezství v pistol roundu přidali dalších šest kol a už to začínalo smrdět debaklem. FaZe se podařilo uhrát pět kol za sebou, v poločase ale stejně prohrávali 5:10.

Druhá půle byla velice zajímavá, v pistol round vyhráli OpTic, FaZe ale kontrovali dalšími pěti koly v řadě a rázem jsme před sebou měli drama: 11:10 pro OpTic. Zlomem byla zřejmě hra Španěla ve službách OpTic, Oscara „mixwell“ Cañellase (KDR mapy 1,5). OpTic v této fázi vyhrál dvě kola, jedno přenechal FaZe, aby pak zvítězil v dalších dvou. Konec Overpass byl těsný, skóre tomu ale nakonec příliš neodpovídalo: 16:12 pro OpTic, 2:0 na mapy a postup do finále.

Finálový zápas

To tedy bylo soubojem Astralis a OpTic. První mapa Train neslibovala moc napínavou podívanou. Dánové opanovali prvních 9 kol a poločasové skóre pak ukazovalo 11:4. Astralis a zejména Nicolai „dev1ce“ Reedtz se nenechali vyvést z pohody ani čtyřmi koly v řade v podání OpTic a Train ovládli poměrně hladce 16:9.
Druhou mapou byl Cobble a průběh vypadal podobně. Jenže naopak a pro OpTic. 11:4 v polovině mi přišel jako moc velká náhoda. Jasně, nervy, finále… Ale až tak? Na rozdíl od Train ale Astralis nepředvedli ani náznak zvratu, připsali si výhru pouze dvou kol a Cobble tak skončil 16:6 pro OpTic.
Finálovou mapou nejen zápasu, ale i šampionátu tak byl Overpass. OpTic zvítězili v pistol roundu, Astralis uspěli hned v následujícím kole, aby OpTic mohli vyhrát šest dalších. Dánové ale opravdu začali bojovat a zejména hra Petera „dupreeh“ Rasmussena (celkem 21 kills na mapě) jim dala velkou naději, hlavně když v poločase prohrávali o jediný bod, 7:8. Po změně stran se ale něco zlomilo. OpTic vyhráli první čtyři kola, dovolili dánům jedno a připsali si další tři. Astralis se pokusili zvrat a za matchpointu OpTic vyhráli další tři mapy. Výsledek 16:11 už neodvrátili.

OpTic si připsali vítězství v ELEAGUE Season 2, k tomu navíc solidních 400 000 USD. Astralis si odvezli 140 000 USD, SK Gaming a FaZe Clan pak po 60 000 USD.

Ohodnoťte tento článek!