Ohlédnutí za ELEAGUE season 2 (část 1.)

0
ELEAGUE

Do bojů ELEAGUE v Atlantě se zapojilo 16 týmů z celého světa. Ve hře bylo celkem 1 100 000 USD, z toho bylo pro vítěze připraveno 400 000 USD. A to už je balík o který se fakt vyplatí bojovat.

Týmy byly rozděleny do čtyř skupin. Ze skupiny A postoupily týmy mousesports a FaZe Clan, z Group B se kvalifikovali Virtus.pro a Ninjas in Pyjamas. Z „céčka“ šly dál klany Astralis a SK Gaming, skupina D dále pustila Team Dignitas a OpTic Gaming.

V prvním zápase čtvrtfinále se proti sobě postavili Team Dignitas a SK Gaming. Dánové (s jedním Norem v sestavě) sahali po vítězství, za stavu 1:1 na mapy vedli na Overpass 14:13, zběsilý finiš Brazilců ale nechal Dignitas před branami semifinále.

Druhým zápasem bylo skandinávské derby mezi dánskými Astralis a švédskými Ninjas in Pyjamas. První Cobble patřil NiP (16:13), na druhé mapě Train ale Dánové Švédy rozsekali 16:2. Na rozhodující Overpass Dánové velice rychle vedli 9:1 a vypadalo to, že NiP pojednou domů. Švédům se v 18. kole podařilo srovnat na 9:9 a byl zaděláno na drama. Astralis ale nic takového nepřipustili, dovolili NiP už jen jedno kolo, výsledkem bylo skóre 16:10 a postup Astralis do semi.

Třetí čtvrtfinále bylo soubojem opravdu ryze evropského týmu mousesports (najdeme v něm zástupce Nizozemska, Bosny a Hercegoviny, dva Němce a Španěla, trenérem je Ukrajinec) proti severoamerickým OpTic Gaming. Tedy ne zcela severoamerickým, v sestavě jsou dva Američané, dva Kanaďané, ale také jeden Španěl. Na první mapě Train bylo jasno hned od začátku. Rychlé vedení OpTic 5:0 už mousesports nedokázali dotáhnout, výsledkem byl stav 16:7. Druhá mapa Cache už byla vyrovnanější: v poločase vedli OpTic 9:6, což v CS:GO není nic neřešitelného. Mousesports navíc vyhráli úvodní pistol round druhé poloviny. To ale bylo z jejich strany vše. Optic na Cache vyhráli poměrem 16:11 a postoupili dále.

Poslední čtvrtfinále proti sobě svedlo Virtus.pro a Faze. Z výsledků předchozích turnajů to vypadalo na nervydrásající mač. Začátek tak ale moc nevypadal. Na Nuke vyhráli FaZe pistol round a uzmuli i následují kolo. Poláci si ale pak připsali na své konto deset kol v řadě a v poločase už měli komfortní náskok 12:3. Pistol round druhého kola pro Virtus už vypadal nadějně, Poláci opravdu FaZe dovolili už jedno kolo a s přehledem zvítězili na Nuke. Hlavně 2.57 KDR v podání Filipa „NEO“ Kubskiho vypadal velice přesvědčivě.
Druhou mapou byl Overpass a ze začátku to vypadalo, že se bude nedávná historie opakovat. FaZe vyhráli první tři kola a Poláci přidali dalších 6 v řadě. Na Overpass to ale tak lehké neměli, jejich protivníci zabojovali a poločasové skóre bylo 8:7 pro Virtus. Zvítězili také ve dvou úvodních kolech druhého poločasu. To ale bylo z polské strany vše. FaZe opravdu mákli a vyhráli následujících 9 kol. 16:10 pro FaZe.
Cache byla nervydrásajícím soubojem, kde se skóre několikrát srovnalo. Nebudu to natahovat, FaZe zvítězili 16:14, přičemž statisticky nejlepšími byli Philip „aizy“ Aistrup s KDR 1,18 a Havard „rain“ Nygaard s KDR 1,1. Je tak jasné, že tohle bylo peklo. Bylo. Ostatně podívejte se sami.

V rychlém shrnutí semifonálových zápasů a finále budeme pokračovat zítra.
Ohodnoťte tento článek!