ELEAGUE bude pro Major turnaje používat „švýcarský systém“

0
ELEAGUE

Zajímavou zprávu vypustila do světa Christina Alejandre, šéfka ELEAGUE, prostřednictvím svého Twitteru. Pro kvalifikace a první kola Major turnajů se odteď (v rámci ELEAGUE) bude používat tzv. švýcarský systém, nyní užívaný hlavně na šachových turnajích.

Švýcarský systém

Mimo turnajů v šachu, se tento systém běžně užívá např. v karetních a stolních hrách (Magic: The Gathering, Pokémon Trading Card Game, Warhammer, Scrabble). A nejen to, své užití našel “swiss” i v mnoha jiných esportech, je tak poměrně logické, že na jeho implementaci v ELEAGUE došlo.

Co ale přesně švýcarský systém je? Mohl bych vám tady citovat z Wiki, ale tak nízko jsem ještě neklesl, takže nemějte obavy.. „Swiss system“ ve zkratce eliminuje špatný los skupin tím, že proti sobě staví hráče stejné výkonnostní třídy. V šachu proti sobě staví hráče, kteří jsou na stejné úrovni dle „Elo žebříčku“. CS:GO navíc používá modifikovaný Elo ranking, takže ona podoba s šachem tady opravdu je.

Zbyněk Skulina – Je poměrně logické, že k tomuto kroku ELEAGUE přistoupila. Logické proto, že na posledním Majoru v jedné skupině skončili SK, Fnatic, FaZe a G2. A nedá se říct, že by z toho byla komunita zrovna paf. Je sice hezké, že se doteď objevovaly „skupiny smrti“… ale tyhle věci si můžeme nechat na zápasy „nároďáků“, nebo, pro mě za mě, třeba na olympiádu…
Hlavní výhodou je ale to, že „swiss“ oddělí zrno od plev. Je možná škoda, že se na ELEAGUE Majorech budou méně často setkávat outsideři a totální favorité, pro kvalitu zápasů to ale bude jen a jen dobře.

Ohodnoťte tento článek!