CS:GO : Výsledky DreamHack Winter 2016

0

Jsem docela rád, když mám pravdu. A když dobře poradím, jsem ještě raději. Ve finálové čtyřce na DreamHack Winter 2016 se skutečně děly zajímavé věci a favorité nakonec… ale pojďme pěkně popořádku.

V prvním mači semifinále se proti sobě postavili australští favorité Renegades a překvapení semifinále, polští Kinguin. V minulém článku jsem předpovídal, že Poláci po výborném výkonu ve skupinách uhrají aspoň jednu mapu. A taky jsem radil si na to vsadit… Áááá, ono se tak opravdu stalo. Ba co více, byla to hned první mapa, Dust 2. Renegades vyhráli první kolo, ujali se vedení a v polovině již vedli 9:6. Poláci se ale sebrali a vyhráli deset kol v řadě (!!!).
Druhou mapou byl Mirage, ten si Renegades pohlídali 16:7, když už v jedné chvíli vedli 12:3.
Rozhodovalo se na Cobble. Poláci se ujali vedení 6:0, Renegades ale zapojili všechny své síly a v polovině bylo skóre 8:7 pro polský tým. V druhé půlce sice Poláci zvítězili v pistol roundu, ale Renegades se podařilo věci otočit ke svému prospěchu a výsledkem byl stav 16:14 a na mapy tedy 2:1 pro Australany a postup do finále.

Druhé semi bylo také zápasem favoritů s „nefavority“. Favoritovaným týmem byli domácí Švédové GODSENT, kteří stanuli proti Kazašsko-Rusko-Ukrajinským Gambit.
Na první mapě ale favorizování rozhodně nevypadalo přesvědčivě, Gambit si suveréně pohlídali Cobble výsledkem 16:5. GODSENT si východními soupeři poradili na Train 16:8 a šlo se do rozhodujícího třetího kola.
Tedy vše vypadalo na to, že si Švédové zápas pohlídají. V polovině již vedli 10:5. Znajder se na straně GODSENT blýskl v pistol roundu triple killem a pro „kazachy“ to vůbec nevypadalo dobře. Nicméně hlavně hra Rustema „mou“ Telepova a Abaye „HObbit“ Khasenova byla pro GODSENT nepřekonatelným oříškem. Gambit totiž po tom úvodním dovolili Švédům pouze dvě kola. Doporučuji se podívat na video.

Ve finále tak už Gambit nebyli takovými outsidery, nicméně Renegades stále měli status favoritů. První mapa Nuke ale ukázala, že to Australané tak lehké mít nebudou. V polovině mapy již totiž Gambit vedli 12:3. Zvítězili i v úvodním kole druhé části, Renegades ale obratem získali šest ze sedmi další kol. To ale bylo z jejich strany vše, Gambit si zbytek Nuke pohlídali a zvítězili 16:12.
Druhou mapou byl Cobble, tým z „východu“ zvítězil v pistol roundu a rychle se pak ujal vedení 4:1. Australané ale vzápětí srovnali. Výborná hra HObbita i zbytku ruso-kazacho-ukrajinců, ale byla silně proti, v polovině to už totiž bylo 10:5. První kolo druhé půlky si také připsali Gambit a když to najednou bylo 14:5, pro Renegades to vypadalo opravdu zle. Snaha sice byla, ale výsledek 16:10 mluví za vše. Prostě už to nestačilo.

DreamHack Winter 2016 byl velice zajímavý turnaj, šlo o téměř totální destrukci favoritů. Celkové pořadí je tedy následující:

1. místo – 50 000 USD: Gambit
2. místo – 25 000 USD: Renegades
3./4. místo – 10 000 USD: Kinguin / GODSENT
5./6. místo – 3 000 USD: Cloud9 / FlipSid3
7./8. místo – 2 000 USD: OpTic Gaming / Team Dignitas


Ohodnoťte tento článek!