CS:GO : OpTic Gaming zvítězili v Northern Arena Montreal.

0

Na severoamerického kontinentu se odehrával druhý šampionát uběhnuvšího víkendu. Rozhodně nešlo o chudšího bratříčka iBUYPOWER, ve hře bylo totiž celkem 100 000 USD.

Francouzi G2 ve finále narazili na OpTic Gaming, jehož dvě pětiny tvoří hráči z Kanady. OpTic tak byli v podstatě domácími („Let’s go Optic“ se opravdu čas od času ozvalo). A jak už naznačuje titulek, dokonale toho využili.

Rozhodně to tak ale nevypadalo od začátku. OpTic zvolili mapu Cobblestone a po první polovině prohrávali „o parník“, 12:3.

Druhá polovina už vypadala o poznání lépe, OpTic dominovali, vyhráli ji 11:4, ale na vítězství první mapy to nestačilo. Skóre 16:14 pro G2.

Volba mapy byla nyní v rukou G2 a ti zvolili Dust2. Ani tady „vybírající“ strana neměla úspěch, OpTic vyhráli první polovinu 9:6.

Po pauze se týmy neustále střídali v bodování, OpTic si ale výhru mapy vzít nenechali a Dust2 vyhráli 16:12.

Rozhodovalo se na Train, která, trochu symbolicky nebyla nikým vybrána. První půlku OpTic vyhráli stejným rozdílem jako Dust2, tedy 9:6 (přičemž v jednu chvíli už vyhrávali 8:3).

Další polovina začala USP triple killem SmitZz z tábora G2 a „flawless“ výhrou prvního bodu. Osmnáctiletý Keith „NAF“ Markovic (mimochodem právě jeden z kanaďanů ve službách OpTicu) si v dalším kole připsal dva rychlé Desert Eagle killy a OpTic i díky tomu srovnal. Následovala agresivní hra američanů, na kterou G2 nedokázali odpovědět, výsledkem bylo 7:1 ve druhé polovici (a celkem 16:7).

2:1 na mapy znamenaly 50 000 USD na účet OpTicu. Poražení G2 si odnesli 25 000 USD.

EnVyUS a Herioc na třetím/čtvrtém získali 10 000 USD.

Odkaz na video ve zdroji.

Ohodnoťte tento článek!