CS: GO : F.C. Kodaň vstupuje do esportu s týmem North

0

Legendární dánský fotbalový klub je další z řady tradičních sportovních dynastií, která ucítila šanci a vstupuje do vod progamingu. Představitelé FC København to dnes spolu s Egmont Media a Nordisk Films (největší mediální skupina Dánska patřící právě pod Egmont Group) oznámili na tiskové konferenci s tím, že název nového týmu bude North.

Když se kvůli esportu svolá tiskovka do Telia Parken stadionu (domácí hřiště F.C. Kodaň), je jasné, že jde o něco velkého. Za F.C. Kodaň a její partnery Nordisk Films a Egmont Media, na tiskovce mluvil bývalý DOTA hráč a nově jmenovaný CGO celého projektu Jakob „Maelk“ Toft-Andersen. Ten se nechal slyšet, že do celého projektu budou investovány miliony dánských korun (tedy v podstatě od 3,7 milionu Kč výše) a plánem je „mezinárodně dominovat“. Na nový tým více než smělé plány. Také zmínil přání přidat více týmů, hlavně ve hrách jako DOTA a FIFA. To je samozřejmě potěšující, líbí se mi, když velké sportovní domy uvažují o dalších odvětvích esportu a nejsou fixovány na jeden, dva nejviditelnější.

Trošku jako z jiného světa pak zněla informace o Counter-Strike turnaji v roce 2018, pořádaném právě na Telia Parken. Stučně a jasně jde o to, zcela naplnit maximální kapacitu stadionu, což by pro esport mohlo být 40 000 až 50 000 diváků. Tuhle informaci přinesl na tiskové konferenci Anders Hørsholt, CEO F.C. Kodaň. Dále také řekl, že není cílem vytvořit silnou dánskou ligu, ale cílem je mezinárodní, globální trh. Hørsholt své vystoupení zakončil tím, že pro letošní rok je cílem být mezi prvními třemi v Counter-Strike a také pod značku North přidat týmy dalších her.

To nejdůležitější jsem si samozřejmě nechal na konec. Známe sice jméno týmu, ale kdo za ním je? Nejde o nikoho jiného, než o hráče týmu Dignitas. Ony nabubřelé proklamace tak nejsou zase tak divoké, jak by se mohlo zdát. Dignitas na to skutečně mají. A co se týká onoho názvu týmu, designu a věcí kolem… Wow. Nikdy jsem žádnému týmu esport týmu nefandil natolik, abych si koupil jeho merchandise. Ale tohle je trošku jiné kafe. Pryč jsou odporné barevné kombinace, tohle má styl a zatraceně dánský styl. Takhle to má vypadat!
Jen pozor, ať si vás díky runovému logotypu někdo nesplete s přívrženci krajní pravice. Ti totiž hadry s obdobným logotypem nosí velice rádi 🙂

Ohodnoťte tento článek!