Předvánoční video z dobývání tábora v Kingdom Come

0

Dan Vávra a jeho studio Warhorse si pro nás připravili předčasný vánoční dárek v podobě nového videa z jejich hry Kingdom Come: Deliverance. Délkou rozhodně nešetřili, video má přes čtvrt hodiny a dočkáme se i nějaké té pořádně okořeněné dobroty v kotlíku.

Hlavní náplní videa je příprava a následný útok na tábor Kumánských banditů. Kumáni byli příslušníci kočovných kmenů nejistého původu. Údajně by měli mít kořeny v Asii. Jisté však je, že ve středověku dlouho nacházeli útočiště na území dnešního Maďarska a odtud podnikali výpady do střední Evropy.

„Na Čechy padl také velký strach z Kumánů a jiných cizích nepřátel. Kumáni také, vytrhnuvše z Uher, nebo jiní zloději s nimi, zabili dne 25.června na Moravě u Olomouce mnoho tisíc křesťanů a bez počtu lidí utíkajících před nimi se utopilo. Také král uherský téhož času, přitáhnuv s nečistým množstvím svých a jiných národů, způsobil Moravě velké škody, některé zabil mečem, některé zajal a odvezl ze země, nešetře žádného pohlaví ani věku a skoro celou Moravu zpustošil loupením a pálením.”

– Kanovník Vyšehradský: Pokračovatelé Kosmovi, Praha 1974

A podobné problémy se nevyhnuly ani hrdinovi hry v roce 1403, kdy se Kumáni usadili nedaleko Přibyslavic a hráč je vyslán do jejich tábora jako zvěd. Za doprovodu tradičně vtipných komentátorů si prohlédneme celý průběh průzkumné akce, menší potyčku s bandity a konečně i velký útok na Kumánský tábor. Na vlastní kůži si vše budeme moci vyzkoušet již brzy, 13. února.
Předvánoční video z dobývání tábora v Kingdom Come
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů