Hra Ylands od Bohemia Interactive vstupuje do Early Access

0

Hru Ylands studio Bohemia Interactive poprvé představilo před dvěma lety a nyní konečně vstupuje do fáze Early Access. Herním prostředím se nejvíce podobá oblíbenému Minecraftu.

Ylands by měl nabídnout volně přístupný svět, kde prim bude hrát hlavně prozkoumávání a objevování nových míst. Důležitá pro hratelnost proto je interakce s prostředím – hráči si mohou vytvořit prakticky cokoli a kdekoliv. Autoři davají hráčům volnou ruku i při tvorbě herního prostředí. Je tak možné si zvolit například počet ostrovů, jejich rozlohu a dokonce podnebí.

K průzkumů ostrovů můžete využít pohled z první osoby, nebo ze třetí a pohyb po světě je řešen buď pěšky, na koni nebo pomocí lodě. Jiné dopravní prostředky zatím k dispozici nejsou, nicméně do budoucna se ve hře s velkou pravděpodobností objeví.

Něco extra

Hra bude obsahovat i prvky přežívání, kdy se budete muset bránit divokým zvířatům, a neodmyslitelnou součástí bude systém craftění. Na svou obranu můžete použít vyrobené zbraně nebo si rovnou postavit pořádné sídlo a obranné zdi. Zajímavý je také prvek ochočení si některých zvířat.

Vývojáři chtějí dát hráčům co největší volnost, a tak bude možné si vytvořit samotné scénáře i s vlastním scriptováním, to následně sdílet s dalšími hráči. Po herním světě se hráči budou moci pohybovat sami nebo v kooperativním multiplayeru a to i na dedikovaných serverech.

Kde Ylands sehnat

Hra Ylands je na Steamu za cenu 15 Eur. Další možností pořízení je přímo na stránkách studia za 379 Kč. Vzhledem k tomu, že je hra stále ve fázi Early Access, je možné očekávat nějaké chyby nebo omezení. Nicméně pokud se Vám podobné hry líbí, možná by jste Ylands měli dát šanci. Ostatně Bohemia Interactive má již dost zkušeností, aby ze hry vytvořili zajímavý počin.

 

Hra Ylands od Bohemia Interactive vstupuje do Early Access
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlas/ů