Česká RPG plošinovka Feudal Alloy míří i na Switch

0

Že jste o Feudal Alloy ještě neslyšeli? Rozhodně doporučujeme to napravit a s touto nádherně stylizovanou hrou od dvoučlenného týmu Attu Games se seznámit, protože česká hra na Switchi je pořád ještě výjimečná událost.

Attu Games mají za sebou již poměrně úspěšnou plošinovku Toby: The Secret Mine, která na první pohled nezapře inspiraci známým Limbem. S Feudal Alloy se ale vydávají do znatelně barevnějších vod a právě skvělá komiksově kreslená stylizace je asi tím největším lákadlem, kvůli kterému se bude většina hráčů o středověkou hru robotem zajímat. Ano, středověkou hru s robotem. Pokud chcete namítnout, že ve středověku roboti přece nebyli, tak řeknu jen, že ve Feudal Alloy jsou roboti poháněni rybičkami v akváriu, které mají místo hlavy.

Chytrý český humor

To přeci vysvětluje vše. Humor ve hře očividně chybět nebude, ale kromě něj tvůrci lákají i na zajímavý svět, plný různých skrytých oblastí, zkratek a překvapení. Nelineární průchod hrou naznačuje, že budeme mít čest s něčím přeci jen trochu propracovanějším než je obyčejná skákačka. Attu Games nám totiž nabízí i prvky RPG hratelnosti. Vylepšování schopností, sbírání zbraní a vybavení, rozhovory s NPC a spoustu vedlejších úkolů. Z teaseru je možné odpozorovat i lehce pokročilejší soubojový systém s implementací staminy, takže při boji nehrozí žádný tupý button mashing.

Zatím však postrádáme nějaké bližší informace o datu vydání, na Steam stránce se skví pouze stručné Q3 2018. Tak snad to dobře dopadne, zajímavých českých projektů není nikdy dost!

Česká RPG plošinovka Feudal Alloy míří i na Switch
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů