Česká retro plošinovka Nightkeep je na Indiegogo

0

Nightkeep není titul, který by patřil mezi ty úplně nejsledovanější hry z naší kotliny. Nedávno ale úspěšně prošel Steam Greenlightem a nyní tato pixel artová plošinovka s prvky JRPG hledá finanční podporu prostřednictvím platformy Indiegogo.

Za celým projektem stojí Milan Svatý, věnuje se vývoji her již od roku 2000 a je zakladatelem komunity RPG2 Heaven, která sdružuje nezávislé tvůrce menších her vytvářené prostřednictvím nástroje RPG maker. Nightkeep by měl čerpat svoji inspiraci hlavně z titulů jako je Castlevania, Bloodlines a Demon’s Crest. Bude ale proti nim výrazně rozšířen o mnoho prvků, které známe hlavně z RPG her. Můžeme se těšit na bohatý herní svět, plný hlavních i postranních questů, inventář který pojme až 60 předmětů, vylepšování zbraní a údajně i více možných konců hry. Celý příběh je zasazen do pěkně zpracovaného fantasy světa s pohádkovými prvky. V něm se ujímáme lovkyně, jejíž původně triviální výprava se zvrtne v boj o záchranu království.

Bez peněz do vývoje her nelez

Hratelnost i celková atmosféra by nás, podle slov autora, měla zanést zpátky do 90. let. Ostatně se o tom na vlastní kůži můžete přesvědčit v alpha demu, které je součástí Indiegogo kampaně. Nightkeep si říká celkem o 10 000 USD. Kampaň běží od začátku prosince a zatím se vybrala jen malá část, ale věříme, že si podobný projekt své fanoušky rozhodně najde. Ti opravdu zapálení pak ocení i poměrně zajímavé odměny za vyšší finanční příspěvky. Za 150 USD si třeba můžete “pořídit” možnost mít ve hře vlastnoručně navržené monstrum. Pokud vám bude stačit obyčejná digitální kopie hry, připravte si 10 USD, což je poměrně fajn cena. Tak držíme palce!

Ohodnoťte tento článek!