Potíže s multiplayerem přetrvávají, ale Activision může díky prodejům slavit

3

Od 3. listopadu je na trhu nejnovější díl série Call of Duty a v prodejnosti se mu vede velice dobře. Navzdory mnohačetným problémům v rámci multiplayeru jej hráči kupují opravdu ve velkém a za vše hovoří statistika, kterou nyní Activision oficiálně vypustil.

Lepší, než konkurence

Je nepochybným faktem, že hru si pořídilo tolik hráčů zejména proto, že po vzoru Battlefieldu 1 se série opět vydala do minulosti. Devět let čekaní, ale přece se hráči dočkali. Call of Duty: WWII nabídlo zážitek z druhé světové války, která se v současných hrách příliš neobjevuje. Důvodem přechodu byl již zmíněný úspěch u konkurence a také fakt, že předchozí Call of Duty: Infinite Warfare velmi zaostávalo v prodejích za svými předchůdci.

Infinite Warfare totiž prodalo přibližně 12 milionů kopií. Ostatní série a vydavatelé mohou jen závidět a takové číslo by náležitě oslavily, ale nikoliv Activision. Oněch 12 milionů byl pokles o polovinu oproti Call of Duty: Black Ops 3, které dorazilo o rok dříve. Hráči byli evidentně nespokojení s futuristickým pojetím vesmírné války.

Pořádný balík peněz

Konkrétní čísla zatím Activision nezveřejnil a popravdě je na ně zatím brzy. Faktem ale zůstává, že nové Call of Duty: WWII má na kontě jen za první víkend přes 500 milionů dolarů. Půlmiliarda dolarů za pouhé tři dny? To je naprosto famózní. Menší útlum by mohl nastat nyní, kdy si někteří rozhodující se zákazníci rozmyslí nákup po nefungujícím multiplayeru. Ale nebudeme zatím předbíhat. V tuto chvíli také COD: WWII drží rekord v počtu prodaných digitálních verzí pro PlayStation 4. Zatím žádná hra se přes PS Store neprodávala tak dobře.

Activision v tuto chvíli může slavit. Pro porovnání totiž uvedl, že nové Call of Duty za první víkend překonalo v tržbách nového Thora i Wonder Woman dohromady. Oba filmy v součtu utržily za první víkend méně, než nejnovější digitální konflikt. A co vy? Už paříte nové Call of Duty? Jak se vám líbí?

Potíže s multiplayerem přetrvávají, ale Activision může díky prodejům slavit
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 1 hlas/ů

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Hned na začátku CHYBA “po vzoru Battlefieldu 1 se série opět vydala do minulosti” ne tak to vůbec hra práce na této hře začaly mnohem dříve než jsme se vůbec dozvěděli že nové battlefield bude pokud se to dá říct “z první světové války” .

    • Tak ani o tom COD WW2 sa nedá moc hovoriť ako o “2. svetovej vojne”…

  2. cakal som viac od nich multyplaer je dobry ale mam rad skutocnu historiu tak Red orchestru hram… a single je velmi slaba vobec ma nechitilo tie postavy co su tam asi kazdy si len zussmana bude pametat…+ single je velmi kratka a dej klassika d-day sme uz videli milion krat jasne je to americka hra ale bolo by orginalni keby tam dali aj kampan s rusmi ako to bolo u wolrd at war ktory je premna najlepsi cod 🙂 ale hra celkovo je celkom okey 🙂

Comments are closed.