Letos oslaví Call of Duty: Modern Warfare 10 let

1

Neuvěřitelně to letí! Čtvrtý díl Call of Duty je tu s námi takřka 10 let. Většina z nás při tomto zjištění zamáčkne nostalgickou slzu v oku a tajně doufá, že se série konečně letos vrátí k historickým konfliktům. Ve své době však právě Call of Duty: Modern Warfare znamenalo ohromný skok vpřed.

mw2

Moderní bojiště? Ani nápad!

Activision zpočátku nebyl pro. Autoři z Infinite Ward totiž přišli s vizí moderního konfliktu, čímž by se bojiště rapidně změnilo. Tehdy se psal rok 2007 a hráči nebyli ještě zvyklí na výraznější změny, co se zaběhlých herních sérií týkalo. Dlouho byl vydavatel proti, aby pak nakonec svolili a obával se o svůj výdělek.

mw1

Obavy se však ukázaly naprosto liché. Ačkoliv to zpočátku způsobilo nepříjemnou kritiku ze strany mnoha hráčů, po zahrání se ukázalo, že jde o výrazný posun vpřed a takový konflikt tu zkrátka ještě nebyl. Herní komunita se hry nemohla nabažit a hrála ji téměř stejně výrazně jako do té doby hrané Call of Duty 2. Stejně hra uspěla i napříč e-sport gamingem a pořádali se četné turnaje.

mw3

Nejvýdělečnější série všech dob, a to díky jednomu rozhodnutí

Vydavatel byl spokojen, neboť se potvrdilo, že šlo o skvělý krok. Call of Duty 2 ve své době prodalo přes 2 miliony kusů. Modern Warfare měl na kontě dokonce 14 milionů dva roky po svém vydání. Následně prodeje stouply až na 17 milionů. Ostatně tento trend se ukázal jako vzestupný a poslední díl trilogie s názvem Modern Warfare 3 má na kontě 30,6 milionů prodaných kopií. Stal se tak dosud nejúspěšnějším dílem celé série.

Activision nicméně již potvrzuje, že bojiště se opět změní, a to zase zpět. Aktuální díl Infinity Warfare dopadl u kritiky dobře, propadl však v prodejích. Aktuálně se prodalo přes 10 milionů kopií. Je tedy jasné, že bojiště je třeba opět změnit.

Letos oslaví Call of Duty: Modern Warfare 10 let
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.