Letos by mohlo nové Call of Duty vyjít také pro Nintendo Switch

0
Call of Duty Could Come to Nintendo Switch Soon

Letošní rok by mohl být zajímavý jak pro sérii Call of Duty, tak i pro konzoli Nintendo Switch.

Nintendo před pár dny vydalo svůj nový přístroj. Konzole s názvem Switch dorazila na pulty prodejen, avšak trpí docela akutním nedostatkem nových titulů do svého portfolia. Jedním z vydavatelů, který to chce do budoucna změnit je i Activision. Jak to totiž vypadá, další díl série Call of Duty by se mohl podívat i na Nintendo Switch.

switch2

Série Call of Duty se těší obrovské popularitě a tvůrci by chtěli zasáhnout i sektor Nintendo základny. Popravdě majitelé Nintenda byli vždy spíše konzervativnější casual hráči, a tak nebude mít Activision lehkou pozici. Nicméně některé tituly ze série, jako byly Wii a Wii U, se již na předchozí konzole podívaly.

Activision nyní obhlíží terén a zjišťuje, jak velký zájem by o jejich střílečku na konzoli Switch mohl být. Prodeje konzole jsou zatím poměrně slušné, a tak je třeba přemýšlet dopředu a podchytit trh včas. Nové Call of Duty by tedy na podzim mohlo dorazit i na Switch. Ostatně multiplayerová střílečka Splatoon ukázala, že těmto hrám na konzolích od Nintenda ještě neodzvonilo. A její pokračování je vyhlíženo jako jedna z největších her pro Switch tento rok. Splatoon 2 dorazí totiž během léta exkluzivně na Switch.

switch

Co takhle vtrhnout do velké bitvy během procházky v parku?

Pravdou je, že monumentální bitvy, které Call of Duty umí, by v případě tabletového módu, které Switch podporuje, byly přinejmenším fantastické. Kdo by nechtěl vtrhnout s plnou polní na bojiště během pauzy na oběd, jen tak venku při venčení psa, nebo dokonce na záchodě. Co je poněkud problém Switche, tak je fakt, že standardně nemá přípojku na LAN kabel, a to ani, když je v docku pro domácí využití.

Vydání nového CoD pro Switch je tak vcelku logický krokem. Activision by dostal významnou výhodu na trhu oproti konkurenci. First-person stříleček pro Nintendo Switch zrovna moc v plánu není, ba jestli na letošní rok vůbec nějaká jiná je v plánu. Vsázíme boty na to, že během května, kdy bývá nové Call of Duty představeno, se dozvíme více.

Ohodnoťte tento článek!