Evropské týmy na MLG Vegas a vstup Rogue na scénu

0
MLG Vegas

První “otevřený” turnaj v Call of Duty Infinite Warfare, MLG Vegas, byl zásadně změněn. Resp. byla změněna pravidla pro participující týmy. Turnaje se nyní mohou účastnit i “neseveroamerické týmy”. V praxi to znamená, že do turnaje proniknou i čtyři kluby z Evropy.

Epsilon, Splyce, Team Infused (Spojené království) a Orbit (Švédsko) se do kvalifikace zapojí společně s dalšími 156 esport kluby ze Severní Ameriky. Vzhledem k této změně, dali Activision možnost již registrovaným týmům z turnaje odstoupit a zvolit si během dvanácti měsíců jiný.

Zbyněk Skulina – Tenhle krok je vynikající. Přece jen se tady bavíme o Call of Duty World League. O “světové lize”. Ne o lize “Severní Ameriky”. Tahle uzavřenost mi vždycky byla záhadou. Velké esport turnaje, ligy a spol. se velice rády inspirují tradičními sporty. A nedokážu si představit, že by např. golfové PGA turnaje byly bez mezinárodní účasti. Profitují z toho přitom všichni: Pořadatelé vyberou více na zápisném, turnaj bude mít větší sledovanost i mimo hranice „regionu“, z čeho budou také rádi sponzoři… Totální Win-Win.
Pozn. opravdu prvním turnajem je ten, který právě probíhá v rámci Playstation Experience, ten je ale pouze pro zvané. Prvním otevřeným šampionátem je tak skutečně MLG VEGAS.

A protože je turnaj ve Vegas opravdu tahák, další týmy se do kvalifikace přidávají. Nejnovějším přírůstkem je mezinárodní klan Rogue. Rogue má aktuálně svůj tým nejen pro CS:GO (složený že tří Dánů a dvou Bulharů) ale také pro Overwatch (čtyři Francouzi a dva Švédové). Call of Duty soupisku budou nicméně tvořit čtyři Američané: Mike “Blfire” Glushenok, Daniel “Miyagi” Ho, John “Johnny” Cookson a Alex “Examples” Hartlaub. Poslední tři jmenovaní spolu hráli v létě v Team Lethal, Blfire naposledy soutěžil za tým Most Wanted.

Zbyněk Skulina – Přijde mi dost absurdní, když se všude dočtete, že Call of Duty Infinite Warfare je špatná esport hra, jak je Modern Warfare Remaster lepší, jak by se mělo soutěžit v něm… A ona je to všechno pravda. Ale pak se skoro každý týden ukáže, že se do Světové ligy zapojují nové a nové týmy. Dokonce se vrací týmy, které minulé ročníky vynechaly (viz Echo Fox). Má to jen dvě možnosti: Buď jsou v Activisionu opravdu tak štědří (což jsou), nebo je esport opravdu tak populární, že ani nezáleží na tom, v čem se vlastně soupeří 🙂

Ohodnoťte tento článek!