Dočkáme se letos konečně Call of Duty z minulosti?

1

Novodobé válečné konflikty pro hráče přestaly být atraktivní. Dočkáme se tedy návratu tradičnějších?

Vše naznačuje tomu, že další díl Call of Duty by mohl být zasazen do minulosti. Ačkoliv se v případě sérií Black Ops či Modern Warfare jednalo o povedené hry, tak hráči jsou již namlsaní. Vadí jim zkrátka moderní konflikt nebo dokonce ten futuristický.

codbo3

Futurismus už tolik netáhne

Bojiště se posunulo až příliš daleko. Oproti původní válce v rámci 2. světové či Vietnamu došlo k posunu na vesmírné stanice nebo dokonce přímé boje v kosmu, což je něco, co většina fanoušků nemůže přenést přes srdce.

Určitě nemá cenu popírat, že sérii hodně uškodilo vydání konkurenčního Battlefield 1, který prokázal, že fanoušci zkrátka chtějí původní a poněkud realističtější konflikty. Infinite Warfare byl povedený díl, ale nabízel již příliš pokročilé bitvy, a proto se také neprodával tolik jako tomu bylo například u Black Ops 3.

cod2

Vrátí se nám tradiční bitvy?

Tvůrci si to zjevně uvědomují, a tak je třeba hledat alternativy, které by opět přitáhly co největší počet hráčů. Důvod odlivu je jasný, proto se opět přemýšlí o zasazení série do původního prostředí. Pochopitelně není zatím přesně jasné, kam a do jaké doby se podíváme, náznaky však již jsou.

Studio Sledgehammer Games totiž na Vánoce vydalo zajímavé přání, které v sobě má vyobrazený Colt 1911. To dává tušit, že bychom se mohli vrátit zpět do minulosti. Jak hluboko, to teprve uvidíme. Rozhodně ale v sérii tento krok chybí už léta. Ostatně Sledgehammer Games jsou letos na řadě s vývojem, takže uvidíme, co pro nás naplánovali.

codwish

Vietnam? 2. světová válka nebo snad 1. světová?

Hodně se spekuluje o válce ve Vietnamu. Tam jsme se již dříve měli možnost vydat v rámci titulu Black Ops, ale nyní by mohli být v hledáčku tvůrcům méně známé konflikty. Ve hře je i druhá světová válka, ta je však napříč videoherním průmyslem poměrně vyčerpaná, avšak nové technologie by jí mohly vyobrazit jako dosud neviděný zážitek.

codbo

Letošní Call of Duty by opět mělo vyjít pro PC, PS4 a Xbox One na podzim. Zda se dočká Nintendo Switch je nejisté, ale s ohledem na výkon konzole bychom tipovali, že spíše ne.

Ohodnoťte tento článek!

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.