Co čekat od nového Call of Duty WW2?

1

Po oznámení, jak se nové Call of Duty bude letos jmenovat a kam bude zasazeno, se začalo poněkud spekulovat, co od toho očekávat, takže si trochu zaspekulujeme i v tomto malém pojednání.

Autoři se dušují, jako každý rok, že nové CoD bude nejlepší, největší, nej úplně všechno a jaká je tvorba hry pro ně výzva a podobné marketingové kecy. Je to pravda? Popravdě, málokdy. I když, pokud se Sledgehammer letos pokusí opravdu vytáhnout, můžou uhodit hřebíček na hlavičku už jen zasazením.

cod-ww2-leak-3-732x410-jpg-optimal

Místo dalšího sci-fi, které se začalo lidem díky slušným Advanced Warfare a mizerným Black Ops 3 zajídat a dali to sežrat Infinite Warfare, byť trochu neprávem, se vydali zpět do druhé světové, odkud série vzešla.

Nastává nyní otázka, je to krok správným směrem?

Spousta lidí návrat ke kořenům uvítá, i když se určitě najdou děcka, co s tím budou mít problém. Žádné barevné kamufláže, vymyšlené zbraně, helmy atd. To, že autoři dodrží zbraně rozdělené podle stran, tomu nikdo sice nevěří, ale budiž. Na letošní CoD se bude komunita koukat opravdu pozorně.

Nové díl může potěšit, ale taky pěkně naštvat staré fanoušky, kteří od série odešli třeba po podtitulech World at War či Modern Warfare 3. Zbraně musí být opravdu vybalancované, ne to, co předvedli třeba v BO3 a Ghosts, kde to byla v podstatě přehlídka týpku s Honey Badgerem.

Toho se SledgeHammer musí vyvarovat. Nejvíc nedůvěry vzbuzuje to, že tohle studio má s CoD nejméně zkušeností. Mají za sebou v podstatě jen jeden díl, plus pár výpomocí na MW3. Takže obavy jsou na jednu stranu dost oprávněné, zvláště když teď budou limitováni zasazením a nebudou moci popustit uzdu své fantazie.

Battlefield 1 dokázal, že historie snese prakticky všechno, tudíž věřit, že hra bude extrémně historicky přesná, je tak trochu naivita. Ovšem, pokud se to vše povede vybalancovat, budeme tu mít výbornou FPS z druhé světové, která tu dobrých 12 let nebyla.

O novém díle moc nevíme, článek byl psán před odhalením 26. 4. 2017, ovšem zatím prosakují informace, že se po dlouhé době podíváme do Normandie. Padáky připravit!

Co čekat od nového Call of Duty WW2?
Ohodnoťte tento článek!
4.25 (85%) 4 hlas/ů
Sdílejte
Předchozí článekNové video ze série Armada: tentokrát uvízla v hledáčku Alabama!
Další článekHerdyn is back! Promo do diamondu!
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.

1 KOMENTÁŘ

  1. no premna je to spravny smer moderne valky a sci-fi hovadiny nemam rad preferujem hitoricke hry takze ja som velmi rad.

Comments are closed.