Call of Duty: WWII zaznamenala velký úbytek hráčů na PC

0

Jen několik málo týdnů po vydání se populární střílečka Call of Duty: WWII musela poprat s několika technickými problémy a s tím souvisejícím rapidním poklesem aktivně hrajících uživatelů. Pokles hráčů se projevil hlavně na PC platformě.

Tvrdá fakta

Podle statistické stránky Steamchart, která shromažďuje záznamy o počtu aktivních hráčů, měla hra v době uvedení okolo 56 000 unikátních uživatelů. O několik týdnů později už je hráčská základna o dost nižší – zhruba 21 000. Podle celkových statistik od uvedení hry do současnosti se propady projevovaly celou dobu, denně se jednalo klidně o desetitisícové rozdíly.

Je samozřejmě možné, že spousta hráčů čekalo pouze na to, až studio Sledgehammer Games opraví ty nejzásadnější bugy týkající se například problémů s odpojením během bitvy nebo třeba nemožnost se na servery vůbec připojit. Tyto zmíněné chyby už se podařilo odstranit.

Prognóza

I přes tento masivní úbytek hráčské základny by se stav aktivních hráčů mohl brzy vrátit k původním číslům, případně je dokonce překonat. Podle posledních zpráv už jsou hráči spokojenější a celkově si online hratelnost, po odstranění nejhorších problémů, pochvalují.

Navzdory problémům si studio Sledgehammer a vydavatel Activision mohou v klidu oddechnout. Poslední díl série Call of Duty si totiž vede finančně velmi dobře a hravě porazil loňský díl. Povedlo se mu během prvního víkendu utržit částku téměř dvojnásobnou – půl miliardy dolarů.

 

Call of Duty: WWII zaznamenala velký úbytek hráčů na PC
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů