Call of Duty: WWII stále v problémech. Multiplayer stále neběží, jak má

0

Každý týden se nově na Excaliburu budete setkávat s novou rubrikou, která obsáhne jednu z nejznámějších FPS sérií současnosti. Není řeč o ničem menším, než o Call of Duty a nyní konkrétně o posledním WWII. To vyslyšelo modlitby hráčů a vrátilo se ke konfliktu z 2. světové války. Activision se však namísto radovánek utápí v porodních bolestech. Horší launch z hlediska multiplayeru si snad ani nemohl představit.

Ačkoliv je hra už 10 dní venku, stále se nedaří zprovoznit online služby na přijatelné úrovni. Jeden z největších taháků v multiplayerovém módu byly takzvané Headquarters, které umožňovaly hráčům se potkávat, interagovat mezi sebou a vytvářet různé skupiny. Ihned po vydání však bylo jasné, že tato vyzdvihovaná novinka má velké potíže. Hráči se nemohli vzájemně spojit a veškeré multiplayerové prostředí se načítalo i více jak hodinu. Activision tak musel celé Headquarters přehodit do jakési singleplayer varianty. Ta nyní umožňuje připojení malé skupinky hráčů. Ohromné zástupy vojáků, které se tak mohly procházet v tomto prostředí jsou v nedohlednu.

Samé sliby a náprava nikde

Problémy s připojením hlásí celý svět, a to na všech platformách. Hráči na PC, PlayStationu 4 a Xboxu One si tedy nemají vzájemně co závidět. Ani jedna z platforem není ve hře více hráčů stabilnější či kvalitnější. Tvůrci se snaží hráče krotit a vysílají do světa informace o tom, že na nápravě usilovně pracují od rána do noci. Zatím se však kýžený efekt nápravy nedostavuje a u hráčů začíná převládat skepse a frustrace.

U některých zápasů se nyní již daří je dohrávat až téměř do konce. Často ale dochází k tomu, že těsně před koncem je hráč odpojen. Bohužel tím přijde o veškeré dosažené zkušenosti a nasbírané body. Spousta hráčů proto reaguje tak, že podepisují petici na Redditu a očekávají kompenzaci ze strany vydavatele.

Je až zarážející, že jedna z největších herních značek podcenila svůj launch a ani několik dní po vydání se nedaří věci dát do pořádku. Multiplayer je tak v tuto chvíli hrán na úkor celkového zážitku. Jde spíše o pokusy, zda se náhodou hráč nechytí do zápasu, který by doběhl až do konce.

V následujících dnech se tedy ukáže, zda se Activision popere s potížemi a případně hráčům jako kompenzaci nabídne něco do hry. V tuto chvíli je totiž Call of Duty: WWII převážně singleplayerovou záležitostí.

Call of Duty: WWII stále v problémech. Multiplayer stále neběží, jak má
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů