Call of Duty: WWII ožívá v online prostředí

2

Jak se zdá, tak se vše začíná obracet k lepšímu. Activision přestál úvodní nevoli hráčů, která vznikla na základě nesprávně fungujících serverů. Stabilita online hry byla tak tragická, že dokonce došlo k odstavení služeb. Dedikované servery byly zcela odpojeny a teprve před pár dny si je dovolil Activision nahodit zpět.

COD se probouzí k životu

Prvotně se tento restart podařil na konzolích a záhy se zadařilo spuštění i pro osobní počítače. Hráči jsou nyní spokojenější. Z celého světa se ozývají reakce, že hra skutečně byla rapidně vylepšena, co se týče stability a funkčnosti multiplayerové části.

Během včerejšího dne navíc přibyla i virtuální měna, nazvaná Call of Duty Points. Tyto virtuální mince byly ze hry vyřazeny kvůli tomu, že se ostatní části potýkaly s problémy a nebylo tedy vhodné je prozatím zapínat. Velkou novinkou je ale pro hráče slibovaný sociální hub, který do teď nefungoval, jak měl.

cod3

Takzvaný prostor Headquarters je nyní funkční, a to ve smyslu online režimu. Během problémů totiž vydavatel vyřešil situaci tak, že povolil přístup do společného prostoru pouze přátelům. Nebylo tedy možné do základny pozvat ani přijmout někoho dalšího. Celkově se v tomto virtuálním prostředí může sejít až 48 online hráčů. Ti zde mohou interagovat mezi sebou.

Headquarters nabízí prostředí, ve kterém hráči spolu mohou komunikovat, zatrénovat si v souboji jeden na jednoho, dokonce si vyzkoušet i střelbu na střelnici. Vše je stylizováno do pláže Omaha. Jde o zajímavý koncept pro hráče, který si žije poněkud vlastní život a tváří se v podstatě jako další samostatný režim ve hře.

cod

Aktuálně je tedy situace pod kontrolou a hráči se tak mohou vydat na online bojiště bez toho, aby se museli trápit tím, zda se vůbec vzájemně propojí. Porodní potíže se pochopitelně nevyhýbají ani sebevětším titulům, ale letos se Activisionu start online služeb pro Call of Duty: WWII opravdu nepovedl. Snad už nyní bude hraní probíhat bez zádrhelů.

Call of Duty: WWII ožívá v online prostředí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

2 KOMENTÁŘŮ

Comments are closed.