Call of Duty: Gfinity pořadateli… Modern Warfare Remaster Invitational?!

1

Omen (by HP :)) Invitational se odehraje 3. prosince v Gfinity Arena v Londýně, pozvány budou čtyři „ikonické týmy“,  stejně jako „legendární sestava, která Vás provede epickým výletem za vzpomínkami“.

Hezky se to poslouchá, asi bude i zábava zkouknout pár zápasů… Ale… má to hlubší význam?

Jasně že jo, jinak bych s tím nezačínal 🙂

I když je tohle jakýsi turnajový tribute a mohli bychom ho smést ze stolu s tím, že je to „na oslavu remasteru“, Gfinity možná odstartovali něco velkého.

Už několik dní ze všech zákoutí internetu lezou názory profesionálních hráčů, že nadcházející sezona bude k ničemu, protože Infinite Warfare má tunu chyb, že Moder Warfare Remaster je lepší a prostě že by Activision měli dát Infinite Warfare vale a liga by se měla hrát v Modern Warfare. Jasně že jo!

Za prvé: Infinite Warfare má chyby. Má stále spoustu chyb a Infinity Ward dělají že nevidí a neslyší. Těžko říct, jestli jim v HQ odpojili internet, nebo přerušili dodávku proudu, jedno z toho to být muselo, protože takhle arogantní a na přání hráčů neslyšící Infinity Ward neznáme. Raven naproti tomu dělají možné i nemožné, aby z Remasteru udělali tu co nejlepší „fan service“ hru a zatím se jim to opravdu daří.

Za druhé: Acti si na sebe letošním vydáním Call of Duty ušili pořádný bič. Ano, hráči milují remastery, ale milují je tak moc, že když nakrásně vyleze na povrch, že nové hry prostě nejsou tak dobré, tak prostě budou hrát ty staré. Děj se co děj. Nebo se ty staré jen jednoduše léty osvědčili?

Za třetí: Většinu z nás prostě nebaví běhat po stěnách, měnit se v robopsíka a provádět obdobné kejkle. Call of Duty nikdy nebyla simulace, ale do Black Ops 2 jste měli k dispozici plus mínus reálné zbraně -najednou jsme věděli, jak střílí izrealský MTAR21, nebo čínský Type95. Když chci sci-fi, tak si zahraji Destiny. Nebo Halo. Call of Duty začala jako válečná akce, která volně vycházela z historie a hráči to milovali. Black Ops 1 a 2 se ještě daly tolerovat. Poslední díly série už jsou ale trošku moc.

Za čtvrté: Je jasné, že Activision se bude všemožně snažit, aby se nová hra co nejvíce hrála. Problém ale je, že není moc sranda se na to dívat. Teda ona to sranda je, protože spousta hardcore hráčů pořád nemůže věřit tomu, co se z Call of Duty stalo… Ale na zápasy Modern Warfare Remaster se prostě kouká líp.

Gfinity tak Invititionalem vypustí do světa zajímavou sondu. Pokud o turnaj bude zájem, je jasné, že se do MWR „obují“ další pořadatelé. Jistě, trošku nám to rozdvojí scénu, ale pro hráče a diváky bude více MWR jen výhrou. Doufejme, že se potvrdí spekulace, a další Call of Duty bude opravdu ve Veitnamu. Já bych sice raději starou dobrou Druhou světovou, ale vše lepší než Call of Halo. Ale to bude až příští rok, prozatím si musíme zvyknout žít v herní schizofrenii.

 

Ohodnoťte tento článek!

1 KOMENTÁŘ

  1. bohuzel remastered zabiji dedikovane servery. stary dobry COD MW. pokud nebudou nededikovane servery jako kdysi davno je e-sport k nicemu

Comments are closed.