Kauza aimbot – dohra

  24

  UPDATE, 11.1.: Hráč byl odbanován.

  Video, které jsme včera všichni viděli, má nakonec zajímavou dohru. Inkriminovaný hráč dostal ban na 10 let za používání bota. Problém je v tom, že žádného neměl a vše způsobil server. Přesto My.com na odhalení bota trvá, a tím vzniká ještě více otázek.

  Souhra s původním videem začíná přibližně v 7:30, jak sami můžete vidět, hráč vůbec věží netočí. A jak je to možné? Na vině je synchronizace se serverem, kdy server posílá, co vidí a ne to, co se opravdu děje. Je to ta samá záležitost, jako když střílíte na tank, který tam prostě není.

  Paradoxem je vyjádření My.com, které tvrdí, že používání bota bylo jasně odhaleno jejich systémem, přitom byl hráč zabanován až na základě prvotního videa. Kdepak se nám ta pravda asi schovává?

  Logické závěry jsou dva. První je, že systém rozpozná a detekuje jakoukoli změnu v souborech, bez ohledu na to, jestli se třeba jen něco špatně stáhlo nebo je zavirováno. Druhý je ten, že žádný čistě „antibot“ systém prostě není, jen výše zmíněná detekce.

  Kolik hráčů již bylo bezdůvodně zabanováno a kolik ještě bude? Dozvíme se někdy pravdu? Je opravdu možné, že nám tak otevřeně lžou? Možná někdy …

  Kauza aimbot – dohra
  Ohodnoťte tento článek!
  5 (100%) 1 hlas/ů
  Sdílejte
  Předchozí článekUž jen 3 dny
  Další článekWarwick Hněv Zaunu
  Garrth
  Hraje od uzavřené bety AW a WoWs. Alpha a Beta tester všech her od Blizzardu, hrál 5 let WoT, miluje ekonomické a tahové strategie. Nenávidí větu že něco nejde udělat.

  24 KOMENTÁŘŮ

  1. Tak hlavne, ze autor v minulem clanku, kde ukazoval video s aimbotem, byl chytrej jak radio a mel milion kecu okolo viz. “..zbláznil aimbot a začal zaměřovat nejbližší referenční bod mapy, čili její roh. Je krásně vidět, jak se s botem pere a neví co s tím rychle udělat, takže ho prostě vypne.” Takze chudak muze podekovat takovejm lidem jako ty, ze si proste neco vymysli. Byt na jeho miste a mit v tom nejaky penize, tak takovy jako ty bych nakopal do p*dele.

  2. Kdyby si měl 100% pravdu obul bych si s tebou kanady a šel taky. Jenže on nikdo díky my.com mlžení neví kde je pravda. Věříš hráči ? OK, pak proč tedy my.com na základě interních dat (ne videa) ho uznal viným? Kdo pak tedy kecá?

  3. mně spíš šlo o autorovo články, kde v prvním ho jednozačně odsoudí, jakej to je aimbot a udělá k tomu “profesionální” posudek z videa a ve druhým přijde s tím, že to aimbot není a ještě na konci článku si dovolí úvahu ve smyslu, kolik lidí bylo neoprávněně zabanováno.

  4. Tak AImBota z toho vyvodil na základě zkušeností např. z WoT a skutečně to tak vypadalo. Z čeho jiného by tak měl usuzovat ? A to, že to AimBot není, s tím přišel až na základě prohlášení kolegů a kamarádů hráče z videa. Přesto ho my.com zabanoval a tvrdí, že o něm věděli a že podváděl. Suma sumárum. Kecat mohou všichni hráč, kamarádi, my.com.
   Autor článku teda jen na základě zkušeností udělal analýzu videa, ve kterém se tank choval jako pod vlivem podvodného prográmku a my.com mu i dal banem hráče za pravdu, ale jak říkám kde je pravda…

  5. Já v té bitvě byl a přímo jsem také viděl, jak se mu po zničení cíle roztočila věž, chvíli zaměřovala roh mapy a pak se to srovnalo a nebyl jsem jedinný.To že on na svém počítači poblázněný stroj nevidí, ale všichni ostatní ano, je možná důsledek špatných soubourů(něčím přepsaných).Jinak toto chování věže je typické pro některé hráče polských klanů, když na ně najedete přímo a začnete je točit, tak jak vypnou ten mod(dedukce), tak se jim takto roztočí věže, ale oni to nevidí, jen opět všichni v bitvě.Tak si pak myslete co chcete.Jinak proti těmto hráčům jsme jezdily i na cvičných mapách a prvních deset měsíců hry hrály průměrně, někteří podprůměrně, najednou od patche 0.18 trefují za jízdy s Armatou pořád do stejného místa naprosto přesně a jsou top v DMG na team.Náhoda?Asi tak.

  6. Takže abych si v tom udělal jasno, minulý článek byl o tom že používal aimbota a ted najednou je chyba na serveru? takže buď autor přízpěvku nám všem úmyslně lhal a tudýž by měl nést následky a nebo nebyl dobře informován a opět nám lhal. Nevím ale být redaktorem tak ho chytím za koule a kopnu ho takovou rychlostí že by nestihl napsat ani tečku. Nepsali jste náhodou někdy v minulosti že budete informovat na základě faktů a né výmysl někoho kdo sotva udělal základku?

  7. Please watch all movie and count how many shots bounced of enemy tanks or missed. That would be a very low quality aimbot. We have replays from other players, showing that everything was fine, no strange moves made by turret.

   Ujos, you want to tell others, that player with 10k battles, mostly with his beloved T-14 Armata, can’t make a top damage more often than less experienced players? Is it equal with using cheats for you?

  8. problém je poněkud složitější. To, že aimbot pro AW existuje je fakt který je potvrzený. I já po shlédnutí prvního videa, jsem si myslel, že to je celkem jasné. Jenomže pak jsem byl pozván na polský stream, kde se pouštěl kompletní replay celé hry na kterém nebylo naprosto nic závadného, na požádání mi dali přehráváni do snipu ,když mířil na tanky a naprosto nic závadného tam není. Dokonce tam byl veselý moment, kdy na 200 m střílel na bok na zelenou a nic .Podle mě ten hráč aimbot neměl. To ponechám stranou věc, že dostal 10 letý ban a nevěděl za co, protože v tom odůvodnění nebylo ani slovo o tom, že by měl používat nepovolené modifikace. Aby bylo jasno, za tuto situaci neviním autora původního replaye ani autora článku. Problém je jednoznačně na straně MyCom, protože jejich servery mají problém ze synchronizací klient, servr a to zatím zřejmě řeší tím, že zelená je 60 – 100% probití 🙂 .

  9. Hra je totálně nevyladěná, po měsíci opraví forum, server lagy jsou jasná a běžná věc – to snad musí Mycom vědět, ale tady se bude trestat, banovat za reporty a chyby hry samotné, no tak to mě podrž. Já si nebudu ukládat repleay jen proto, abych musel já někdy v budoucnu dokazovat svou nevinu, až se nějakýmu hráči znelíbím – kde to jsme? Presumce viny? Doba PSVB, důvěrníků a lidových soudů? Má-li někdo podezření na aimbot či jakýkoliv nesportovní chování hráče (i když nevím k čemu by ten aimbot za současného stavu hry byl ) tak bych bral jako normální, že si support prověří chování hráče za x desítek her a ne, že ho ztrestaj na základě jednoho repleaye – co je todle proboha za důkaz? Takže se tu bude pěstovat komunita práskačů místo hráčů? Jak todle má někoho bavit?

   • Jsem autorem původního videa, podobné komentáře o práskačích si vyprošuji…kdybys hrál v posledním měsíci pravidelně 10.tier věděl bys, že je něco v nepořádku, přetekla trpělivost, x lidí v přímem přenosu na různých počítačích vidělo naprosto to samé, tak se postnul replay, aby se o problému začlo věcně diskutovat,jelikož jsem byl pravidelně napadán, že lžu a nic takového neexistuje, nešlo o nějaké udání konkrétního hráče(jak sis jistě všiml, narozdíl od protividea, kde ukazovali i mé osobní údaje a občanské jméno, jsem já nikoho nejmenoval a replay byl schválně v nižší kvalitě, aby jména nebyla zase tak pěkně čitelná)…V polské komunitě to vyvolalo naprosté zděšení a silné protičeské tendence(můžeme se ptát proč, opravdu šlo jen o ban?), to rozhodně nebylo účelem, nejsem z toho nějak štastnej, nadávky a osobní urážky byly hodně nepříjemné..docílilo se ale jedné věci, od včerejška je hra na desátém tieru absolutně čistá, za to dám ruku do ohně.

    • I use Google translator so I may not understand all correctly, but where did I revealed your personal data? Only your nick in game is visible. You had enough balls to accuse other players publicly, so now take responsibility for your act.

     Our batallion (GTX) has clear rules, we get rid of players who commit team kills or are rude for others. We have an alliance with 9TD and no one ever came and said bad word about our players. On the other hand, Polish players are often offended by Czech players (Usocz, CZP) by being called PL retards, cheaters, kokots, etc. Do you want me to share screenshots? You personaly called my friends and me a cheater so many times I can not even count. No one wrote a single word about your friend Reky76 typing “total fucking pl idiots” on investigated replay, and you accouse our community for hate?

     Will you call a cheater or retard every player better than you? Or it will be better if you try harder and become better player?

     • You share my civil name in this video and I am confronted with anonymous messages and threads of death, sexual and nationalist threats, threats to snitchers and czech pepiks etc. Its not funny. I personally call you as retard or kokot? WoW. I terminate this debate and go total ignore all threats from anybody. Please do same thing.

      • Please show me where I shared your civil name. You mean your name from Youtube account visible on screenshot? Well, you chose this name and decided to publish it, exactly as I did and you uploaded original movie.

       My replay on YT has 700 views, I can not be responsible for all people. But if you received a message from someone from my batallion, please let me know – we will remove him.

       We never supported any kind of racism and we will punish it, including reporting players to support. However, our players are insulted, blocked and getting team damage from Czech players. At this moment we have dozen of screenshots and replays only from today. I have almost 700 replays but I will play every single of them and make proper screenshots.

      • Please from now…all threads and insults discuss between battalions leaders. This affair must end.Pass my personal apology to rudy(Przekazać moje osobiste przeprosiny rudy).Pass my apology to all polish players who feel offended.Forever we must end this conflict.
       Good luck on battlefields.

  10. Žiaden BAN nedostal, včera som s ním hral na jednej mape o cca 20:00 (GTX: xRudy102x)

  11. Garrthe a ten ban mu byl zrušen na základě jeho vlastního replay nebo si my.com konečně dal tu práci a našli to u sebe? Pak ovšem – proč ho prvně banovali na základě videa cizího hráče?

  12. From today all our players (CZP) strictly forbidden to insult peoples or battalions, if I find misconduct and punish without mercy. Translated into Google, sorry.

  13. Je zajímavé,že po tomto incidentu známé klany najednou přestaly trefovat weakspoty bez domíření a začaly hrát úplné hovno.Za to ji nejednou začalo vadit vyjadřování některých českých hráčů na chatu.

  Comments are closed.