Do Armored Warfare se blíží československé tanky

  27

  Na úterní státní svátek bylo na oficiálním webu Armroed Warfare ohlášeno pokračování prací na zavedení československých tanků do hry. Bývalé Československo bylo zbrojní velmocí s tradicí výroby obrněných vozidel starou téměř 100 let a obě nástupnické země pokračují ve vývoji svých vlastních obrněnců a ve vylepšování již existujících strojů. Česká a slovenská vozidla budou uvedena do hry Armored Warfare jako součást třetího prodejce vozidel po boku čínských, francouzských, polských a skandinávských strojů a první zástupci se objeví již v první polovině roku 2016.

  Jeden z nich bude kolový obrněný transportér OT-64 (vyvinutý ve spolupráci s Polskem) a obrněný automobil OA-82 Jarmila II. OA-82 Jarmila II bylo průzkumné vozidlo, vyrobené jako prototyp firmou Tatra v pozdních padesátých letech a určené jako nástupce celé řady neunifikovaných starších strojů v československé armádě. Jedna z variant byla vyzbrojena dvěma bezzákluzovými děly ráže 82mm. Projekt bohužel nebyl úspěšně zakončen a role průzkumníka tak připadla maďarskému vozidlu D-442 Fúg, používanému v Československu pod názvem OT-65, které se v Armored Warfare také objeví.

  Československá vozidla, která budou přidána do hry v roce 2016 tedy zahrnují:
  – OA-82 Jarmila II
  – OT-65
  – KBVP Pandur II
  – BVP-M2SKCZ „Šakal“
  – T-72M2 „Moderna“

  Co se týče tanku T-72M4CZ, i ten se objeví, ovšem trochu později.

  Zdroje:
  https://aw.my.com/us/news/general/czech-and-slovak-vehicles-armored-warfare
  https://aw.my.com/en/forum/showthread.php?45282-%C4%8Cesk%C3%A1-a-slovensk%C3%A1-vozidla-v-Armored-Warfare&p=619021&viewfull=1#post619021

  Ohodnoťte tento článek!
  Sdílejte
  Předchozí článekSupertest: Lehký tank T71 CMCD
  Další článekHistorické bitvy: Operace Jarní probuzení
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  27 KOMENTÁŘŮ

   • a co nejslavnější česká demodernizace BVP OT-90 „Havlův Tygr“? 😀

  1. To vozítko na prvním obrázku je velice zajímavé, má tokový divní déla, teda jestli to vůbec děla jsou 😀

    • vzhledem k tenkostennym laufum to kanony nejsou ani nahodou. Spise raketove výmetnice nebo něco podobneho.

     • Ved pisu, ze je to BEZZAKLZOVY kanon….
      To je kanon strielajuci reaktivnu stralu, splodiny unikaju smerom do zadu a preto kanon je tenkosteny… Akcia neguje reakciu, preto to nema ani brzdovratne zariadenie…
      Je to proste trubka, ale velmi ucinna 😉

      • Omyl, Ta trubka není celá tenkostěnná a střela není reaktivní. Je to kanón a ne raketnice. V tlusté části hlavně dojde ke standartnímu vznícení prachové náplně ale narozdíl od normálního kanonu mohou plyny vytékat směrem vzad čímž nedochází ke zpětnému rázu. Vhledem k menšímu tlaku na střelu musí být prachová náplň o dost větší pro dosažení stejného výkonu jako u standartního kanónu stejné ráže. Střela však nemá žádný raketovný motor tutíže je to fakt střela a ne raketa.

     • Jak tu napsali někteří přede mnou, jdo o bezzákluzový kanon, což byl velmi lehký a účinný kanón, který zaznamenal i velké exportní úspěchy. Lze říci, že bezzákluzová kanon je vlastně taková dospělá pancéčovka jen s tím rozdílem, že raketová střela se nabíjí zadem a je vystřelována v hlavni. Výhodou je, že zbraň nemá žádný zpětný ráz, nemusí se tedy řešit žádné brzdovratné zařízení pro tlumení zpětného rázu, proto může vypadat jako „trubka“. Toto je vykoupeno tím, že v době výstřelu unikající plyny ničí vše za zbraní (pokud si dobře pamatuji tak bezpečná vzdálenost byla někde kolem 50 m), což limituje jeho použití. Na podobném principu pracuje i jeho menší sestra, tzv. tarasnice, což je vlastně také „trubka“ ale již se závěrem a s elektricky odpalovanou střelou.

  2. Nešlo by nějak oddělit informace z WoT? Když chci vidět články z AW, vyberu si AW v menu, když chci vidět články o WoW, vyberu si v menu WoW. Ale když chci články o WoT (což na serveru wot.cz je asi nejčastější), tak mě nakrmíte i těmi články o AW a WoW, které mě nezajímají a nemůžu si je nijak odfiltrovat.

  3. Ta T72 na tej druhej fotke to je ta slovenska verzia s 30mm kanonmi čo sa potom zrušila?

  4. Ještě Danu,Ondavu atd.Ale hlavně když už československé tanky tak by bylo fajn i češtinu

   • Taky, jako M4 má lepší přední pancéřování a mobilitu a M2 navíc ty kanony no. Dal bych je na stejný tier ale myslím že M4 pude o tier výš někam na 7 možná 8 a M2 na 6-7 s tím že M2 dostane delší čas nabíjení a asi i horší munici. Bude to vše o balancování. Každopádně se těším na oba kousky.

  5. V polovině roku 2016? 😀 Tak to bude snad ještě před uvedením ČS stromu ve WoT 😀

  6. T 72 M2 MODERNA bol a je akurat tak poriadny prepadak !!! a preto sa touto cestou ani dalej nepokracovalo !!! … Jedna velka,trapna a zbytocna nafuknuta vojenska bublina ci propaganda !!! …

  Comments are closed.